wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-07| GIS, Mapy, Software

Dzięki iD edycja OSM będzie łatwiejsza

Jesienią zeszłego roku amerykańska Knight Foundation przekazała 575 tys. dolarów na rozwój narzędzi do edycji danych OpenStreetMap. Właśnie pokazano pierwsze efekty prac przeprowadzonych dzięki temu grantowi.


Dzięki iD edycja OSM będzie łatwiejsza

Środki te otrzymały organizacje Development Seed oraz MapBox, które dzięki nim pracują nad edytorem danych dla tego otwartego projektu kartograficznego. Pod koniec stycznia br. zaprezentowano wersję Alpha tego rozwiązania o nazwie iD.

Tworzone jest ono w technologii Javascript i działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Autorzy iD postawili przede wszystkim na intuicyjność i prostotę obsługi. Edytor ma być bowiem skierowany do osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym projektem lub też chcą wprowadzić do jego zasobów tylko kilka drobnych zmian. W przyszłości oprogramowanie ma być rozwijane w kierunku uproszczenia procedury tagowania obiektów, będzie ponadto zawierać narzędzia do tłumaczenia danych.

Źródło: MapBox, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt