wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-20| Geodezja, GIS, Software, Kataster

Eksportuj GML z EwMapą

Śląska firma Geobid udostępniła aktualizację EwMapy, która rozszerza możliwości tego programu do zakładania i edycji wielkoskalowych cyfrowych map m.in. o eksport danych do formatu GML.


Eksportuj GML z EwMapą

EwMapa 10.18 umożliwia konwersję do tego formatu działek, konturów, użytków, warstw i obiektów. W poprzedniej wersji (10.17) dodano natomiast mechanizm eksportu danych adresowych do tego standardu.

Drugą zmianą w EwMapie 10.18 jest dodanie opcji niestandardowego kryterium wyboru działki/konturu/użytku z obszaru. Opcja ta zmienia dotychczasowe kryterium zaliczenia działki do zaznaczonego obszaru. Dotychczas działka była traktowana jako znajdująca się w obszarze, jeśli jakiś jej punkt graniczny należał do tego obszaru (wybór działek z okna wyboru) lub jakiś fragment działki pokrywał się z obszarem. Od nowej wersji po załączeniu tej opcji działka zostanie zaliczona do obszaru, jeśli punkt centralny działki (zazwyczaj ten sam co punkt wstawienia numeru) będzie w obszarze.

Aktualizacja do wersji 10.18 jest bezpłatna dla posiadaczy wersji EwMapa 10, EwMapa 10 FB i Mała EwMapa 10. To już kolejny program Geobidu obsługujący format GML. Wcześniej możliwość taką wprowadzono do aplikacji Bank Osnów 3 oraz Adres 3. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ws. standardów wykonywania opracowań geodezyjnych… od 22 grudnia 2013 roku GML będzie obowiązkowym formatem przekazywania danych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Źródło: Geobid, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS