wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2012-12-20| Geodezja, GIS, Software, Kataster

Eksportuj GML z EwMapą

Śląska firma Geobid udostępniła aktualizację EwMapy, która rozszerza możliwości tego programu do zakładania i edycji wielkoskalowych cyfrowych map m.in. o eksport danych do formatu GML.


Eksportuj GML z EwMapą

EwMapa 10.18 umożliwia konwersję do tego formatu działek, konturów, użytków, warstw i obiektów. W poprzedniej wersji (10.17) dodano natomiast mechanizm eksportu danych adresowych do tego standardu.

Drugą zmianą w EwMapie 10.18 jest dodanie opcji niestandardowego kryterium wyboru działki/konturu/użytku z obszaru. Opcja ta zmienia dotychczasowe kryterium zaliczenia działki do zaznaczonego obszaru. Dotychczas działka była traktowana jako znajdująca się w obszarze, jeśli jakiś jej punkt graniczny należał do tego obszaru (wybór działek z okna wyboru) lub jakiś fragment działki pokrywał się z obszarem. Od nowej wersji po załączeniu tej opcji działka zostanie zaliczona do obszaru, jeśli punkt centralny działki (zazwyczaj ten sam co punkt wstawienia numeru) będzie w obszarze.

Aktualizacja do wersji 10.18 jest bezpłatna dla posiadaczy wersji EwMapa 10, EwMapa 10 FB i Mała EwMapa 10. To już kolejny program Geobidu obsługujący format GML. Wcześniej możliwość taką wprowadzono do aplikacji Bank Osnów 3 oraz Adres 3. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ws. standardów wykonywania opracowań geodezyjnych… od 22 grudnia 2013 roku GML będzie obowiązkowym formatem przekazywania danych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Źródło: Geobid, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt