Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-20| Geodezja, GIS, Software, Kataster

Eksportuj GML z EwMapą

Śląska firma Geobid udostępniła aktualizację EwMapy, która rozszerza możliwości tego programu do zakładania i edycji wielkoskalowych cyfrowych map m.in. o eksport danych do formatu GML.


Eksportuj GML z EwMapą

EwMapa 10.18 umożliwia konwersję do tego formatu działek, konturów, użytków, warstw i obiektów. W poprzedniej wersji (10.17) dodano natomiast mechanizm eksportu danych adresowych do tego standardu.

Drugą zmianą w EwMapie 10.18 jest dodanie opcji niestandardowego kryterium wyboru działki/konturu/użytku z obszaru. Opcja ta zmienia dotychczasowe kryterium zaliczenia działki do zaznaczonego obszaru. Dotychczas działka była traktowana jako znajdująca się w obszarze, jeśli jakiś jej punkt graniczny należał do tego obszaru (wybór działek z okna wyboru) lub jakiś fragment działki pokrywał się z obszarem. Od nowej wersji po załączeniu tej opcji działka zostanie zaliczona do obszaru, jeśli punkt centralny działki (zazwyczaj ten sam co punkt wstawienia numeru) będzie w obszarze.

Aktualizacja do wersji 10.18 jest bezpłatna dla posiadaczy wersji EwMapa 10, EwMapa 10 FB i Mała EwMapa 10. To już kolejny program Geobidu obsługujący format GML. Wcześniej możliwość taką wprowadzono do aplikacji Bank Osnów 3 oraz Adres 3. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ws. standardów wykonywania opracowań geodezyjnych… od 22 grudnia 2013 roku GML będzie obowiązkowym formatem przekazywania danych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Źródło: Geobid, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS