Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-17| Geodezja, Edukacja

Praca o pomiarach kolejowych znów nagrodzona

W zeszłym tygodniu dr Arkadiusz Kampczyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie otrzymał dwa kolejne wyróżnienia za pracę doktorską poświęconą systemowi geodezyjnego i diagnostycznego monitorowania stanu infrastruktury transportu szynowego.


Praca o pomiarach kolejowych znów nagrodzona
Są to:
• nagroda ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej za najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską, inżynierską i licencjacką z dziedziny TRANSPORT, w roku akademickim 2011/2012;
• nagroda za najlepszą pracę doktorską z zakresu transportu szynowego w roku akademickim 2011/2012 prezesa Zarządu PKP SA.

Wyróżnienia wręczono 14 grudnia na Politechnice Śląskiej w Katowicach podczas IV Debaty Ministerialnej „Transportowe plany – teoria i praktyka w polskim transporcie” oraz seminarium pt. „Strategia inicjatywy transportu kolejowego w Polsce do 2020 roku”.

Arkadiusz Kampczyk

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej pracę doktorską Arkadiusz Kampczyka przygotowaną pod kierunkiem prof. Edwarda Prewedy doceniło także Ministerstwo Gospodarki, wręczając nagrodę fundowaną w ramach dorocznego konkursu Urzędu Patentowego RP. Wyróżniono ją m.in. za zgłoszenie patentu dotyczącego metody bezdotykowej identyfikacji elementów infrastruktury kolejowej wykorzystującej system RFID. Wynalazek polega na tym, iż wzdłuż linii kolejowej rozmieszczane są znaczniki radiowe – podobne do tych, które zabezpieczają towary w sklepie przez kradzieżą, tyle że o większym zasięgu (do 6 m). Dzięki RFID, gdy drezyna lub wózek pomiarowy obok nich przejeżdżają, nie tylko rejestrują współrzędne, ale także zbierają dane atrybutowe.JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS