Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-08| Firma

Cyfrowa mapa zastępuje urzędnika

Tylko w przeciągu 3 miesięcy w Starostwie w Jaśle zredukowano zatrudnienie o 6 osób – informuje portal Jaslo4u.pl. Przyczyną są nie tylko oszczędności, ale i cyfryzacja urzędu, w tym geodezji.


Cyfrowa mapa zastępuje urzędnika <br />
fot. geoportal Jasła
fot. geoportal Jasła
Jak tłumaczy redukcję zatrudnienia starosta Adam Kmiecik, samorządy powiatowe od początku swojego powstania nie zostały doszacowane pod względem dochodów, a środki, które otrzymują, są nieadekwatne do zadań, które na powiat nałożono.

Poza tym pracowników wypiera postępująca informatyzacja. Jako przykład podaje digitalizację powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w tym mapy zasadniczej oraz ewidencji gruntów i budynków. – Prace, które kiedyś wykonywał geodeta przez kilka godzin, nanosząc ręcznie zmiany na mapie przy pomocy linijki i ołówka, teraz program komputerowy wykona w kilka sekund – podsumowuje starosta.

Źródło: Jaslo4u.pl, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS