Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-17| GIS, Firma, Instytucje, Kataster

Z życia samorządów: kościerski MSIP opóźniony

Realizacja projektu „E-Kościerzyna – Zintegrowany System Informatyczny” opóźni się o 4 miesiące, a wszystko przez konieczność wprowadzenia zmian w założeniach projektowych miejskiego systemu informacji przestrzennej – donosi portal Kościerzyna.info.


Z życia samorządów: kościerski MSIP opóźniony

Jak tłumaczy serwisowi Sławomir Szkobel, sekretarz Urzędu Miasta Kościerzyna, pierwotnie zakładano, że dane ewidencji gruntów i budynków miały być importowane do MSIP ręcznie, z wykorzystaniem generowanych okresowo przez pracowników PODGiK-u plików SWDE. W trakcie realizacji projektu urzędnicy doszli jednak do wniosku, że takie rozwiązanie niosłoby ryzyko pracy na nieaktualnych danych. Dzięki temu, że powiat kościerski usprawnił niedawno swój system do prowadzenia EGiB, pojawiła się jednak możliwość zautomatyzowania poboru danych EGiB do ZSI i miejscy urzędnicy postanowili z tego skorzystać. Wymaga to jednak wydłużenia realizacji projektu z czerwca do końca października br.

Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi 3,7 mln zł, a jego wykonawcą jest krakowska firma Comarch.

Źródło: Koscierzyna.info, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS