Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-07| GIS, Firma, Przetargi

Unizeto zbuduje planistyczny GIS Mazowsza

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął przetarg na system do prowadzenia rejestru oraz cyfrowego obiegu dokumentów dotyczących zagospodarowania przestrzennego.


Unizeto zbuduje planistyczny GIS Mazowsza
Unizeto Technologies najpierw stworzy odpowiednie oprogramowanie do prowadzenia rejestru, zarządzania, analizowania i udostępniania dokumentów planistycznych (w tym miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego) oraz przeprowadzi jego wdrożenie w 285 mazowieckich gminach. Następnie przetworzy wszystkie dokumenty do jednolitej postaci cyfrowej, możliwej do wykorzystywania w ramach przygotowanego systemu. Zamówienie zostanie wykonane z wykorzystaniem własnego oprogramowania z serii UniGmina, które dostosowane będzie do specyficznych wymagań zamawiającego.

– Od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do wejścia na perspektywiczny rynek rozwiązań GIS, budując kompetencje w tym zakresie, np. poprzez stworzenie specjalistycznego oprogramowania, które będzie podstawą naszej oferty. Ukoronowaniem tych działań jest umowa z marszałkiem województwa mazowieckiego. Jest to jeden z pierwszych etapów długofalowej strategii firmy dla rynku rozwiązań związanych z GIS – mówi Mateusz Radziszewski, dyrektor Obszaru Biznesowego Fabryka Oprogramowania Unizeto Technologies.

Stworzenie systemu jest elementem projektu „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego, przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu” objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

W przetargu wzięło udział ośmiu oferentów, w tym m.in. Comarch SA, WPG SA i OPEGIEKA Elbląg. Umowa na realizację zamówienia została zawarta 30 października br. Jej wartość wynosi blisko 1,5 mln zł, a termin realizacji prac wyznaczono na 12 miesięcy.

Źródło: Unizeto Technologies


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS