wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-04-13| Geodezja, Mapy, Przetargi, Instytucje, Kataster

Przetarg na mazowiecką EGiB rozstrzygnięty

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wybrał wykonawców zamówienia na konwersję baz danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego do postaci cyfrowej.


Przetarg na mazowiecką EGiB rozstrzygnięty

W postępowaniu tym 35 firm/konsorcjów złożyło łącznie 113 ofert na 23 części. Otwarcie ofert odbyło się w styczniu br. Kryterium ich wyboru była cena. Urząd był gotowy wyłożyć na zamówienie ponad 63 mln zł brutto. Ostatecznie za 21 rozstrzygniętych części zapłaci 44 mln zł. Poszczególne zadania wykonają przedsiębiorstwa, które zaproponowały najniższą cenę, a ich oferty nie zostały wykluczone z postępowania, a więc:
• I, powiat białobrzeski – WPG SA Warszawa, ABM Studio Geodezji i Kartografii Numerycznej Warszawa, 2,279 mln zł brutto;
• II, powiat grójecki – OPGK Koszalin, 3,097 mln zł;
• III, powiat kozienicki – ZUGiK Pryzmat Warszawa, OPGK Lublin, PGK EGiB Lublin, 3,149 mln zł;
• IV, powiat legionowski – WPG SA Warszawa, ABM Studio Geodezji i Kartografii Numerycznej Warszawa, 2,342 mln zł;
• V, powiat lipski – Geoprof Kraków, 0,728 mln zł;
• VI, powiat łosicki – ZUGiK Pryzmat Warszawa, OPGK Lublin, PGK EGiB Lublin, 1,181 mln zł;
• VII, powiat nowodworski – MGGP Aero Tarnów, 1,710 mln zł;
• VIII, powiat otwocki – WPG SA Warszawa, ABM Studio Geodezji i Kartografii Numerycznej Warszawa, 2,095 mln zł;
• IX, powiat płocki – OPGK Gdańsk, ZUI Apeks Gdańsk, Apeks Jaśkówka Gdańsk, Geobaza Lębork, 1,169 mln zł;
• X, powiat płoński – WPG SA Warszawa, ABM Studio Geodezji i Kartografii Numerycznej Warszawa; 1,983 mln zł;
• XI, powiat przasnyski – OPEGIEKA Elbląg, 4,477 mln zł;
• XII, powiat przysuski – OPGK Olsztyn, 4,425 mln zł;
• XIII, powiat pułtuski – OPGK Olsztyn, 1,942 mln zł;
• XV, powiat siedlecki – Level Siedlce, 2,098 mln zł;
• XVI, powiat sierpecki – Fotokart Szczecin, 1,270 mln zł;
• XVII, powiat sochaczewski – Fotokart Szczecin, 1,825 mln zł;
• XVIII, powiat sokołowski – ZUGiK Pryzmat Warszawa, OPGK Lublin, PGK EGiB Lublin, 0,488 mln zł;
• XIX, powiat szydłowiecki – Usługi Geodezyjne S. Zwierzyński Goleniów, Geo-Gis-Projekt Nowogard, 2,078 mln zł;
• XX, powiat węgrowski – ProGIS Giżycko, Gispro Szczecin, 1,672 mln zł;
• XXI, powiat wołomiński – WPG SA Warszawa, ABM Studio Geodezji i Kartografii Numerycznej Warszawa, 2,065 mln zł;
• XXIII, powiat zwoleński – ZUGiK Pryzmat Warszawa, OPGK Lublin, PGK EGiB Lublin, 1,461 mln zł.
Firmy mają teraz 15 miesięcy na realizację zamówienia.

Nierozstrzygniętę pozostają dwie części przetargu:
• cz. XIV, powiat radomski, ( szacunkowa wartość 4,2 mln zł); jedyną ofertę złożyło konsorcjum firm: Trans-Geo Radzanów, Geocom Kozienice, Geo-Metr Pionki, Geo-Klas Jedlnia, odrzucono ją, ponieważ wpłacono wadium dla części II, a nie XIV i była to zbyt niska kwota;
• cz. XXII, powiat wyszkowski; gdyż nie złożono ani jednej oferty.

Jest to druga tura modernizacji powiatowych zasobów w ramach projektu „Wsparcie prac związanych z przekształceniem ewidencji gruntów i budynków (EGiB) do postaci cyfrowej, uzupełnienie danych dotyczących budynków oraz modernizacja tego rejestru, przekształcenie mapy zasadniczej do postaci numerycznej, prace związane z przekształceniem do postaci cyfrowej innych danych przestrzennych, skanowanie dokumentów uzasadniających wpisy w EGiB”.

Cyfryzacja powiatowych baz danych EGiB jest częścią zainicjowanego w czerwcu 2010 roku przedsięwzięcia samorządu województwa polegającego na tworzeniu tzw. baz wiedzy o Mazowszu (oficjalna nazwa brzmi: „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego, przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu”). Koszt projektu – 180 mln zł, z tego 153 mln ma pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa na lata 2007-13.

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wrażenie obserwacjia Ilekroć czytam posty, zastanawiam się dlaczego tak mało jest dyskusji o merytorycznych aspektach realizacji projektu ? Tam jest najwięcej interesujących i trudnych problemów. Jednak tą wiedzą uczestnicy forum, zapewne "specjaliści" od każdej roboty się nie podzielą !! OOO Nie ! Ja cieszę się,że być może (?) w wyniku realizacji tego projektu forma, treść i jakość zasobów powiatowych będzie lepsza i ... jednorodna? To wyzwanie dla nadzowu, bo ze swojego doświadczenia wiem jak trudno jest wyegzekwować od róznych wykonawców tego samego zrozumienia treści zamówienia !! Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
żółć Widać że ktoś tu ma notoryczny problem z wątrobą, ten komentaż z żółcią powtarza się dość często. Kolego(żanko) warto by pójść do lekarza.
odpowiedz zgłoś
Eech.... no comment.
odpowiedz zgłoś
yankee no i super że nie będziesz - odetchnąć wypada z ulgą
odpowiedz zgłoś
To forum powinno składać się z wpisów wyrażających same pochlebstwa dla geodezji komercyjnej, a kto wyraża własne zdanie to jest bee, ten od razu wylewa żółć (wg niektórych). Wyrażający własne zdanie bez żółci
odpowiedz zgłoś
to nie żółć a przynajmniej nie w kwestii tego przetargu. Jest jeszcze tyle innych przetargów... A w tym nie chcę pracować. Dlatego to napisałem. Daję tylko pod rozwagę fakty. Każdy sobie sam oceni. Jestem daleki od zjadliwości i żółci-nie zazdroszczę. Nie każdy negatywny, bądź poddający w wątpliwość komentarz jest złośliwy. Spójrz na to z innej strony: przy obniżaniu cen rynek usług popada w zapaść.
odpowiedz zgłoś
kto to będzie kontrolował ? Ktoś wie ? Jakaś zewnętrzna firma ?
odpowiedz zgłoś
opinie Ciągle ta zółć i żółć - potencjalni podwykonawcy - jeżeli nie chcecie pracować to nie pracujcie. Jeżeli chcecie wystartować w przetargu - to startujcie.
odpowiedz zgłoś
no właśnie Zamawiający oszacował robotę na podstawie najniższych cen z przetargów w latach poprzedzających. Czyli na tzw. maksymalnie niskim poziomie. Oferenci złożyli oferty na jeszcze niższe kwoty (60-90%), które wygrały. A teraz trzeba to zrobić podwykonawcami za 50-60% kwot wygranych. A pracy jest ogrooom. Potencjalni podwykonawcy - uważajcie! Bo kary umowne i tak spadną na was...:-) No chyba, że jakość będzie bylejakość ;-)
odpowiedz zgłoś
alex trafione w samo sedno. Jeszcze jedna skromna uwaga: jak inspektorzy nadzoru nie będą dobrze opłaceni, to z pewnością zgodzą się przyjąć niewielką dotację od prezesów
odpowiedz zgłoś
Przetarg I 22 mln poszło się....... A teraz za te pieniążki trzeba to zrobić,firmy już szukają jeleni znaczy się podwykonawców którzy zrobią toza jeszcze mniejsze pieniądze. Niestety w takich przetargach prezesi i właściciele widzą tylko miliony - tną budżety zapominając że za te pieniądze trzeba to jeszcze zrobić - a pracy jest dużo. Mam nadzieję że za część zaoszczędzonych pieniędzy Zamawiający wynajmie profesjonalnych inspektorów którzy sprawdzą jakość prac.
 1 
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS