Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-31| GIS, Teledetekcja, Firma

Powstaje mapa drzew Wielkiej Brytanii

Brytyjska firma fotogrametryczna Bluesky wprowadziła do sprzedaży Narodową Mapą Drzew (National Tree Map). Zdaniem spółki to pierwsze takie opracowanie dla tego kraju.


Powstaje mapa drzew Wielkiej Brytanii
Mapa powstaje w sposób częściowo automatyczny z wykorzystaniem zdjęć lotniczych (także w podczerwieni) oraz szczegółowych modeli wysokościowych. Na początku przyszłego roku ma pokrywać całą Walię i Anglię, a pod koniec roku także Szkocję.

Nowy produkt powstał z myślą o samorządach i firmach z rozbudowaną infrastrukturą. Wg Bluesky interesują się nim także spółki ubezpieczeniowe i leśnicy. Mapa może być wykorzystywana zarówno do zarządzania terenami zielonymi i planowania ich rozwoju, wyznaczania biomasy, a także do szacowania ryzyka, jakie mogą stanowić np. upadające drzewa.

O tym, że popyt na takie dane jest spory, świadczą projekty kartowania drzew już zrealizowane przez Bluesky – np. dla urzędów miejskich w Cambridge i Carlisle, lasów Red Rose oraz The Ecology Consultancy.

Źródło: Bluesky, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS