wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-11-26| GIS, Teledetekcja, Firma

Manchester ma mapę drzew 3D

Brytyjska firma Bluesky na zlecenie ratusza w Manchesterze opracowała trójwymiarową mapę drzew znajdujących się w tym angielskim mieście.


Manchester ma mapę drzew 3D

Jest to pierwsze opracowanie zrealizowane w zaprezentowanej w zeszłym roku przez Bluesky technologii ProximiTREE. Łączy ono w jednym systemie informacji geograficznej numeryczny model terenu, trójwymiarowy model zabudowy, a także dane o lokalizacji i wysokości drzew oraz powierzchni zajmowanej przez ich korony. Informacje o drzewach pochodzą z przetworzenia par zdjęć lotniczych.

Po co miejskim urzędnikom taka nietypowa baza? Przedstawiciele ratusza w Manchesterze tłumaczą, że dane te zostaną wykorzystane do oceny wpływu miejskich drzew na walory estetyczne miasta, jakość powietrza oraz stan środowiska. Baza ma odpowiedzieć także na pytania:
• Wzdłuż których ulic najbardziej brakuje drzew?
• Jaka jest korelacja miejskiego zadrzewienia z zanieczyszczeniem powietrza?
• Czy drzewa wpływają na efekt tzw. miejskiej wyspy ciepła oraz zagrożenie powodziowe?

Źródło: Bluesky


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt