Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-30| GNSS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

Nowości w ofercie Geotronics Polska

Portfolio firmy Geotronics Polska, dystrybutora sprzętu marki Trimble, wzbogaciło się w tym miesiącu m.in. o odbiornik satelitarny, tyczkę, bezpilotowy samolot, skaner laserowy i udoskonalone oprogramowanie biurowe.


Nowości w ofercie Geotronics Polska <br />
fot. JK
fot. JK

Pierwsza nowość to odbiornik Trimble R10 wyposażony m.in. w 440-kanałowy moduł oraz unikatowe technologie HD-GNSS, xFill, 360 oraz SurePoint, dzięki którym m.in. rozwiązania fixed/float odchodzą w przeszłość, a z wykorzystaniem wbudowanej elektronicznej libelli instrument sam jest w stanie sprawdzić, czy znajduje się w pionie.

Zestaw akcesoriów do odbiornika GeoXR poszerzył się natomiast o tyczkę o wysokości 1,3 m wyposażoną w libellę oraz uchwyt do centrycznego mocowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu do precyzyjnych pomiarów prosto z ręki nie potrzebne są żadne dodatkowe akcesoria, w tym zewnętrzna antena, a całość jest lekka i poręczna.

Kolejnej aktualizacji doczekało się oprogramowanie biurowe Trimble Business Center 2.80. Posiada ono wsparcie dla danych z odbiornika Trimble R10 GNSS, skanera Trimble TX5 oraz kilka ciekawych funkcji, m.in. zakres widoku ze stanowisk w oknie Plan View. Umożliwia to szybką orientację widoków z poszczególnych stanowisk w celu wyznaczenia fotogrametrycznego punktów. Całość uzupełnia nowy layout oraz pełne wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 8.

Ofertę Geotronics Polska wzbogacił również skaner laserowy TX5 – owoc współpracy firm Trimbe i Faro. Może on skanować z prędkością do 976 tys. pkt/s na dystansie do 120 m. Całe urządzenie waży 5 kg i wyposażone jest standardowo w aparat cyfrowy, wysokościomierz, kompas oraz Wi-Fi.

Do pomiarów kolejowych firma oferuje z kolei nową wersję zestawu GEDO. Wyróżnia ją m.in. niższa waga oraz zmieniona konstrukcja główna wózka, dzięki której łatwiej dostosować całe rozwiązanie do indywidualnych potrzeb klienta.

Firma została ponadto autoryzowanym dilerem spółki Gatewing – producenta bezzałogowego, automatycznie sterowanego samolotu X100 do nalotów fotogrametrycznych na niewielkich powierzchniach. Wraz z maszyną oferowane jest również oprogramowanie, które pozwala na automatyczne tworzenie numerycznych modeli terenu, a następnie prowadzenia na ich podstawie obliczeń. W ocenie Geotronics Polska taki zestaw uzupełnia lukę pomiędzy tradycyjnymi pomiarami geodezyjnymi a kosztowną fotogrametrią lotniczą.

Źródło: Geotronics Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS