Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-06| Geodezja, Edukacja, Instytucje

Przekonacie się, będzie warto!

Blisko 600 studentów rozpoczyna w tym roku różne formy kształcenia ustawicznego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Wczoraj (5 października) uroczyście zainaugurowali oni swoją naukę.


Przekonacie się, będzie warto!

– Przed wami przynajmniej 3,5 roku nauki. Nikt wam nie obiecuje, że będą to lata łatwe – zwrócił się na wstępie do studentów dziekan wydziału prof. Ireneusz Winnicki. Ale – jak zaraz uspokoił – przekonacie się, że warto będzie zarwać czasem kilka nocy na naukę, bo absolwenci prowadzonych przez nas kierunków (geodezja i kartografia oraz budownictwo) nie muszą się martwić, że zasilą grono bezrobotnych, gdyż otrzymają wiedzę żywą i praktyczną. Nie powinni się także przejmować tym, że część specjalizacji, w jakich kształci wydział, wkrótce ulegnie deregulacji. Absolwenci WAT mają bowiem szczególne predyspozycje do pracy w wojsku. Dla wielu młodych jest to atrakcyjna perspektywa zawodowa, o czym świadczy fakt, że w tym roku na studia wojskowe na naszym wydziale było aż 264 chętnych na 12 miejsc!

Tradycyjnie już podczas inauguracji roku akademickiego nie zabrakło przedstawienia najważniejszych pracowników wydziału i uczelni, ślubowania studentów oraz odśpiewania „Gaudeamus igitur”. Wyjątkowo nie było za to wręczenia indeksów… ponieważ od tego roku wszystkie oceny studentów WAT trafiać będą wyłącznie do systemów informatycznych.

W czasie uroczystości studentom i absolwentom wydziału wręczono nagrody i wyróżnienia. Srebrny medal ministra obrony „Za zasługi dla obronności kraju” odebrała Justyna Górska. Srebrny medal „Siły zbrojne w służbie ojczyzny” wręczono Małgorzacie Grzybowskiej.

Nagrody rektora WAT za najlepsze prace dyplomowe zdobyli: Paweł Muzol, Damian Wierzbicki, Arkadiusz Zalewski oraz Małgorzata Woroszkiewicz. Medale „Zasłużony dla Wydziału” przyznano z kolei: prof. Adamowi Stolarskiemu, prof. Krzysztofowi Czupryńskiemu, prof. Mariuszowi Figurskiemu, prof. Henrykowi Kowalskiemu, dr. Sławomirowi Pietrkowi, dr. Andrzejowi Dzisiowowi, prof. Zbigniewowi Szcześniakowi, Tadeuszowi Błażejewiczowi, Annie Wieczorek, Jerzemu Jarzynie, Krzysztofie Adamczewskiej, Bożenie Jamiołkowskiej oraz Tadeuszowi Łuczakowi. Uroczyście pożegnano także wieloletnich pracowników wydziału: Annę Wieczorek oraz Jerzego Jarzynę.

Jerzy Królikowski


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS