wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-03| GIS, Mapy, Firma

Mapy Nokii u Oracle'a

Dzięki porozumieniu firm Oracle i Nokia użytkownicy oprogramowania bazodanowego tej pierwszej korporacji będą mogli w prosty sposób korzystać z danych przestrzennych tej drugiej spółki.


Mapy Nokii u Oracle'a
Z technicznego punktu widzenia skutkiem porozumienia jest wbudowanie połączenia pomiędzy aplikacją Oracle Fusion Middleware MapViewer a platformą lokalizacyjną Nokii (NLP – Nokia Location Platform). Dzięki temu klienci Oracle’a nie muszą na własną rękę integrować ze swoimi rozwiązaniami map zewnętrznych dostawców i jednocześnie otrzymują dostęp do szczegółowych danych przestrzennych dla 200 krajów.

Opcja wykorzystania danych Nokii w środowisku Oracle Fusion Middleware będzie dodatkowo płatna, choć obie firmy zapewniają, że cena nie będzie zbyt wygórowana. Na razie nie podają jednak konkretów. Część analityków uważa, że może być to przełomowy moment dla map tej fińskiej spółki. Tym bardziej, że porozumienie ogłaszane jest w momencie, gdy w światowych mediach tak wiele mówi się o kłopotach z mapami największego konkurenta Nokii, czyli Apple’a.

Oracle Fusion Middleware MapViewer jest usługą typu J2EE (Java Platform, Enterprise Edition) do renederowania map i tworzenia tzw. mashupów z danych przestrzennych. Jak zachwala to rozwiązanie producent, z jednej strony zapewnia serwisy i narzędzia, które pozwalają ukryć złożoność zapytań do bazy danych czy renderowania map. Z drugie zaś strony dla użytkowników bardziej obeznanych z programowaniem oferuje zaawansowane narzędzia umożliwiające dostosowanie oprogramowania do własnych potrzeb.

Źródło: Nokia, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS