Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-03| Mapy

Nokia i Bing Maps bardziej stonowane

W ramach podpisanego w zeszłym roku porozumienia o współpracy Nokia i Microsoft opracowały i opublikowały w tym tygodniu nowy wygląd swoich serwisów mapowych – zarówno mobilnych, jak i desktopowych.


Nokia i Bing Maps bardziej stonowane
Ambicją obu firm było przede wszystkim zwiększenie czytelności danych, ułatwienie interpretacji treści oraz upodobnienie wyglądu obu serwisów. Zmiany na mapach dotyczą m.in.:
• zastosowania bardziej stonowanych kolorów przy jednoczesnym zwiększeniu różnic w barwach przyporządkowanym różnym kategoriom obiektów (np. drogom i rzekom);
• zmiany kroju czcionki;
• rozróżnienia obiektów (np. nazwy miasta i części miasta) za pomocą wielkości czcionki;
• zmiany ilości treści prezentowanej w poszczególnych skalach, tak aby mapy tego samego obszaru w różnej skali bardziej się między sobą różniły.

Źródło: Bing


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS