wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-01| Mapy, Firma

Apple przeprasza za mapy

Prezes zarządu firmy Apple Tim Cook przeprasza na głównej stronie internetowej korporacji za kiepską jakość aplikacji Apple Maps.


Apple przeprasza za mapy
Błędy na mapach tej spółki wyszły na jaw w połowie września br., gdy udostępniono nową wersję systemu operacyjnego iOS wraz z domyślnie zainstalowaną aplikacją Apple Maps. To spowodowało lawinę krytyki tego programu na całym świecie, stało się także tematem wielu internetowych żartów.

– W firmie Apple dążymy do tworzenia światowej klasy produktów, które dostarczają naszym klientom możliwie najlepszych doznań. Wypuszczając nasze nowe mapy, zawiedliśmy w tym względzie. Jest nam bardzo przykro z powodu frustracji, jakich przysporzyliśmy naszym klientom, i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by uczynić mapy lepszymi – kaja się Tim Cook. Jednocześnie tłumaczy, że chcąc dostarczyć takie narzędzia jak wyszukiwanie głosowe, trójwymiarowe przeloty czy nawigacja „zakręt po zakręcie”, spółka musiała zbudować własną aplikację mapową od podstaw, a nie bazować na gotowych rozwiązaniach.

Nim Apple Maps staną się lepsze, korporacja otwarcie zachęca do korzystania z rozwiązań konkurencji, czyli map Google’a, Nokii, Microsoftu czy MapQuest. Przy okazji Tim Cook podaje statystyki użytkowania Apple Maps. Okazuje się, że aplikację tę posiada już 100 mln urządzeń, a za jej pomocą wyszukano 0,5 mld lokalizacji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS