wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-01| GIS, Mapy, Instytucje

Bytom dołącza do śląskiego projektu

Bytom zakwalifikował się do pilotażowego projektu „Budowa Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej” (ORSIP) realizowanego przez Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego. Obok tego miasta wezmą w nim udział także: Rybnik, Chorzów, powiat cieszyński, Dąbrowa Górnicza i Gliwice.


Bytom dołącza do śląskiego projektu <br />
fot. Bytomska IIP
fot. Bytomska IIP
Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego projekt ma na celu m.in. wypracowanie optymalnych sposobów udostępniania danych przestrzennych gromadzonych przez różne jednostki. – W projekcie założono integrację ORSIP z wybranymi, istniejącymi już systemami informacji przestrzennej, tworząc tym samym węzły Infrastruktury Przestrzennej – mówi Wojciech Jeszka, naczelnik Wydziału Geodezji UM w Bytomiu. – Oznacza to np. włączenie do regionalnego portalu danych ściśle dotyczących naszego miasta – punktów adresowych, liczby ludności, stopy bezrobocia, terenów inwestycyjnych czy planów zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia Jeszka.

Obecność w zintegrowanym systemie to także korzyści w postaci dostępu do stale aktualizowanych rejestrów i zbiorów danych pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego i jednostek organizacyjnych województwa, szkoleń dla pracowników, szeroko pojętych działań promocyjnych podkreślających wkład uczestników projektu i wymiany doświadczeń.

Z punktu widzenia Bytomia istotne wydają się korzyści płynące z możliwości wymiany doświadczeń z pozostałymi uczestnikami projektu w zakresie prezentacji miejskich terenów inwestycyjnych. Dzięki stale aktualizowanej bazie potencjalny inwestor w jednym miejscu znajdzie dane na temat interesującej go działki i terenów sąsiadujących. W ramach przedsięwzięcia dla uczestników projektu przewidziano środki na realizację lub rozbudowę istniejących rozwiązań związanych z systemami informacji przestrzennej.

– Planujemy skupić się na rozwinięciu zagadnień związanych ze szczegółowym opisaniem metadanych – wyjaśnia Wojciech Jeszka. W fazie koncepcji jest stworzenie w pełni interaktywnej bazy planów zagospodarowania przestrzennego, dzięki której inwestor w jednym miejscu w krótkim czasie znajdzie kompendium informacji na temat interesującego go terenu.

Źródło: UM Bytomia


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS