wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-08| GIS, Instytucje

Więcej dotacji na śląski SIP

2 czerwca br. Zarząd Województwa Śląskiego zdecydował o zwiększeniu dotacji dla projektu pn. „Budowa Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej”(ORSIP).


Więcej dotacji na śląski SIP <br />
Wikipedia
Wikipedia

Ze środków RPO województwa śląskiego (działanie 2.2 – rozwój elektronicznych usług publicznych) projekt otrzyma 5,009 mln zł (co stanowi 85% jego całkowitej wartości). Wcześniej przedsięwzięciu przyznano 4,7 mln zł.
ORSIP będzie otwartą cyfrową platformą integrującą i udostępniającą w internecie zasoby informacji przestrzennej (referencyjne i tematyczne) dla regionu. Projekt ma usprawnić świadczenie elektronicznych usług administracyjnych. System zapewni udostępnianie i wymianę informacji w ramach administracji publicznej, a także z mieszkańcami i instytucjami. ORSIP stanowić będzie regionalny węzeł infrastruktury informacji przestrzennej w Polsce. Projekt rozpisany został na okres od 10 października 2009 r. do 20 grudnia 2012 r.

Decyzją z 2 czerwca dofinansowanie z RPO (w wysokości 2,528 mln zł) otrzyma także projekt budowy Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej w Sosnowcu, który dotychczas znajdował się na liście rezerwowej.

Źródło: rpo.slaskie.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS