Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-31| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Bing Maps: USA z lotniczą ortofotomapą

Po dwóch latach realizacji Microsoft oficjalnie zakończył projekt Global Ortho dla obszaru Stanów Zjednoczonych.


Bing Maps: USA z lotniczą ortofotomapą
Jego celem jest zebranie zdjęć lotniczych w rozdzielczości 30 cm dla prawie całych Stanów Zjednoczonych i części Europy Zachodniej oraz umieszczenie ich w serwisie Bing Maps. Nalot tak dużej powierzchni w tak krótkim czasie udało się wykonać m.in. dzięki przejęciu w 2006 roku przez Microsoft austriackiej firmy Vexcel Imaging – producenta kamer lotniczych z serii UltraCam.

Jak podkreśla Microsoft, Global Ortho to jeden z największych projektów fotogrametrycznych na świecie. Dla porównania, jeśli korporacja ta realizowałaby to przedsięwzięcie w tempie, w jakim Służba Geologiczna USA (USGS) prowadzi program National Agriculture Imagery (NAIP), zebranie tak dużej ilości danych zajęłoby jej 42 lata.

Teraz Microsoft ma się skupić na fotografowaniu Europy – prace na Starym Kontynencie mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Źródło: Bing, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS