Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-26| Mapy, Teledetekcja, Firma

Duża aktualizacja Bing Maps dla Polski

Firma Microsoft ogłosiła zakończenie największej jak dotąd aktualizacji warstwy zobrazowań lotniczych i satelitarnych w swoim serwisie kartograficznym Bing Maps.


Duża aktualizacja Bing Maps dla Polski

Nowe obrazy zajmują łącznie 165 terabajtów. W ramach aktualizacji udostępniono zarówno obrazy lotnicze, jak i satelitarne. Te pierwsze publikowane są w ramach projektu Global Ortho, który zakłada pokrycie prawie całych Stanów Zjednoczonych i większości Europy Zachodniej zdjęciami w rozdzielczości 30 cm. Dzięki czerwcowej aktualizacji osiągnięto już zakładane pokrycie Stanów Zjednoczonych. Obrazowanie Europy Zachodniej ma się zaś zakończyć jeszcze w tym roku.

Niestety, projekt Global Ortho nie obejmuje terytorium Polski. Ale zamiast tego dla naszego kraju udostępniono wiele nowych wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych. Objęły one m.in.: Warszawę, Trójmiasto, Poznań, Kraków, część Górnego Śląska, Wrocław, Lublin oraz Szczecin. Zasięg aktualizacji prezentuje mapa na stronie Bing Maps.

Aktualizacja Bing Maps - Stadion Narodowy w Warszawie

Źródło: blog Bing Maps, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS