Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-20| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Lotnicze skanowanie z wolnej ręki

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy na wykonanie lotniczego skaningu laserowego oraz opracowanie produktów pochodnych dla części województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego.


Lotnicze skanowanie z wolnej ręki <br />
rys. A. Szadkowski na podst. danych ISOK
rys. A. Szadkowski na podst. danych ISOK

GUGiK chce zlecić te prace z wolnej ręki konsorcjum w składzie OPGK Olsztyn oraz Estereofoto-Geoenngenharia, któremu w przetargu ograniczonym na lotniczy skaning kraju przypadła realizacja części II. Wartość zamówienia ma wynieść około 293 tys. zł, co stanowi 46% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego dla części II pomniejszone o wartość już udzielonych zamówień uzupełniających dla części IIa.

W uzasadnieniu wyboru trybu GUGiK tłumaczy, że jest to zamówienie uzupełniające do rozstrzygniętego w zeszłym roku przetargu na lotniczy skaning kraju w ramach ISOK. Ponadto udzielenie zamówienia z wolnej ręki w pozytywny sposób wpłynie na jakość realizowanej usługi, ponieważ pozwoli na pełne wykorzystanie wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas realizacji dotychczas przeprowadzonych prac w zakresie zamówienia podstawowego.

W ramach tego zlecenia spółki zbiorą i przetworzą dane dla 206 arkuszy mapy w skali 1:5000, czyli powierzchni około 980 km kw. Wszystkie dane mają zostać opracowane w standardzie I, co oznacza m.in. pozyskanie chmury punktów o gęstości 4 pkt/m kw.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS