Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-13| GIS, Teledetekcja, Firma, Imprezy

Zapowiedź innowacji 3D na Intergeo

Firmy z branży geoinformatycznej zapowiadają na zbliżające się targi Intergeo (Hanower, 9-11 października) ciekawe premiery innowacyjnych produktów do przetwarzania trójwymiarowych danych przestrzennych.


Zapowiedź innowacji 3D na Intergeo
3D Reality Maps GmbH z Bawarii ma pokazać nową technologię automatycznego przetwarzania miast 3D, która ma uczynić te dane dostępnymi dla szerszego grona odbiorców. GTA Geoinformatik GmbH z Nowej Brandenburgii zaprezentuje z kolei oprogramowanie tridicon PointCloudGenerator, które umożliwi przetwarzanie zdjęć do postaci chmur punktów oraz numerycznych modeli pokrycia terenu, a także wyodrębnianie na ich podstawie modeli budynków na drugim poziomie szczegółowości.

Astrium Services GEO-Information chce z kolei zaskoczyć zwiedzających rozwiązaniem Street Factory. Oprogramowanie to pozwala w automatyczny sposób generować trójwymiarowe modele zabudowy, wykorzystując do tego celu zobrazowania wykonywane zarówno z poziomu ulicy, jak i z pokładu samolotu.

Źródło: Hinte, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS