Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-31| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Software

Miniaturowy układ INS

Amerykańska frima VectorNav Technologies zaprezentowała system inercyjny VN-200 wielkości znaczka pocztowego wspomagany GPS.


Miniaturowy układ INS
VN-200 łączy zaawansowany moduł GPS z najnowszą technologią MEMS (Micro-Electro-Mechanical Systems) czujników ciśnienia i bezwładnościowych. Mikroprocesor zamontowany w urządzeniu wykorzystuje filtr Kalmana (200 MHz) i pozwala na uzyskanie dokładności lepszej niż 0,25º (X, Y) i 0,75º (Z). Urządzenie wyposażono w trzyosiowe: akcelerometr, żyroskop, magnetometr oraz w czujnik ciśnienia i 50-kanałowy odbiornik GPS L1 C/A firmy u-blox.

Całość ma wymiary 36x34x9 mm i waży 14 g. Cena w zależności od wersji wynosi 900-1500 dolarów za sztukę (przy zamówieniu minimum tysiąca sztuk).
VN-200 zostanie zaprezentowany w sierpniu na konferencji stowarzyszenia ds. bezzałogowych systemów latających, która odbędzie się w Las Vegas.

VectorNav Technologies


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS