Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-25| GIS, Mapy, Software

Zrób mapę w Excelu

Esri Maps for Office to nowe oprogramowanie umożliwiające łatwe tworzenie map tematycznych z poziomu aplikacji biurowych pakietu Microsoft Office.


Zrób mapę w Excelu
Wprowadzenie do sprzedaży tej wtyczki oficjalnie ogłoszono podczas odbywającej się w San Diego międzynarodowej konferencji użytkowników oprogramowania Esri (23-27 lipca).

Za pomocą tej wtyczki użytkownicy mogą szybki i łatwo opracować interaktywną mapę, wykorzystując do tego celu dane z arkuszy kalkulacyjnych w programie MS Excel oraz materiały podkładowe z usługi ArcGIS Online. Odniesienie przestrzenne danych może bazować np. na kodzie pocztowym lub adresie. Dzięki Esri Maps for Office mapa może być następnie wyeksportowana np. do prezentacji tworzonej w aplikacji PowerPoint albo udostępniona na witrynie ArcGIS Online.

Na stronie Esri Inc. dostępna jest bezpłatna, 30-dniowa wersja demonstracyjna Esri Maps for Office.

Źródło: Esri Inc., JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS