Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-24| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Esri i Microsoft razem przeciwko kataklizmom

Dzięki strategicznemu porozumieniu firm Esri i Microsoft obie spółki będą współdziałać przy budowie i utrzymywaniu specjalnego portalu mapowego na potrzeby zarządzania kryzysowego.


Esri i Microsoft razem przeciwko kataklizmom <br />
fot. Microsoft
fot. Microsoft

Zawarcie porozumienia ogłoszono podczas odbywającej się w San Diego międzynarodowej konferencji użytkowników Esri (23-27 lipca). Zakłada ono, że firma Esri będzie odpowiedzialna za dostarczanie danych przestrzennych do serwisu Disaster Response Incident Portal. Microsoft zapewni zaś utrzymanie portalu w swojej chmurze, a także kierowanie do niego użytkowników poprzez strony MSN oraz Bing.

Disaster Response Incident Portal jest przedsięwzięciem skierowanym zarówno do instytucji rządowych zajmujących się zarządzaniem kryzysowym, jak i zwykłych obywateli. W intuicyjny i prosty sposób ma dostarczać aktualnych informacji dotyczących przebiegu i skutków klęsk żywiołowych.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS