Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-15| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje

Gorczański Park Narodowy ma geoportal

Przebieg szlaków turystycznych, ortofotomapa, numeryczny model terenu – między innymi takie warstwy można znaleźć na udostępnionym w tym tygodniu geoportalu Gorczańskiego Parku Narodowego.


Gorczański Park Narodowy ma geoportal

W serwisie udostępniono następujące moduły tematyczne: mapa podstawowa, mapa typów gleb, mapa obszarów objętych poszczególnymi zakresami ochrony, mapa sieci hydrograficznej i zlewni, mapa TSL (typy siedliskowe lasów), mapa fitosocjologiczna oraz mapa szlaków turystycznych. Jako materiały podkładowe udostępniono: mapę bazową, numeryczny model terenu oraz ortofotomapę w barwach rzeczywistych i w podczerwieni. W geoportalu istnieje ponadto możliwość podłączania zewnętrznych usług WMS.

Opracowanie tego serwisu mapowego było częścią wartego 136 tys. zł zamówienia na wykonanie systemu informacji geograficznej GPN. Przetarg na te prace wygrała firma SmallGIS z Krakowa.

Publicznie dostępne geportale posiadają obecnie tylko cztery krajowe parki narodowe: Tatrzański, Bieszczadzki, Bory Tucholskie oraz Gorczański. Odnośniki zarówno do nich, jak i innych serwisów mapowych związanych z ochroną przyrody, można znaleźć na Geoforum.pl w zakładce Geodane.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS