Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2012-06-15 | GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje

Gorczański Park Narodowy ma geoportal

Przebieg szlaków turystycznych, ortofotomapa, numeryczny model terenu – między innymi takie warstwy można znaleźć na udostępnionym w tym tygodniu geoportalu Gorczańskiego Parku Narodowego.


Ilustracja: Gorczański Park Narodowy ma geoportal

W serwisie udostępniono następujące moduły tematyczne: mapa podstawowa, mapa typów gleb, mapa obszarów objętych poszczególnymi zakresami ochrony, mapa sieci hydrograficznej i zlewni, mapa TSL (typy siedliskowe lasów), mapa fitosocjologiczna oraz mapa szlaków turystycznych. Jako materiały podkładowe udostępniono: mapę bazową, numeryczny model terenu oraz ortofotomapę w barwach rzeczywistych i w podczerwieni. W geoportalu istnieje ponadto możliwość podłączania zewnętrznych usług WMS.

Opracowanie tego serwisu mapowego było częścią wartego 136 tys. zł zamówienia na wykonanie systemu informacji geograficznej GPN. Przetarg na te prace wygrała firma SmallGIS z Krakowa.

Publicznie dostępne geportale posiadają obecnie tylko cztery krajowe parki narodowe: Tatrzański, Bieszczadzki, Bory Tucholskie oraz Gorczański. Odnośniki zarówno do nich, jak i innych serwisów mapowych związanych z ochroną przyrody, można znaleźć na Geoforum.pl w zakładce Geodane.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

konkurencja Tak tak drogi abc, to tylko złośliwa konkurencja, portal jest doskonały. A teraz złośliwa konkurencja wyłączyła portal, bo zbyt kłuł w oczy perfekcją.
  
 1 
firma smallgis ma chyba sporo niezadowolonej konkurencji, która teraz będzie wytykać każdy błąd.
    5 
 6 
SmallGIS, państwowy geoportal jest szynszy, jak można tak spowolnić odczyt? na średniej klasie serwerze było by 5 razy szybciej z prostymi wektorami
    4 
 4 
Prędkosc A propos predkosci... jest ona wręcz dramatyczna!!! Jeżeli ktoś ma czekać kilka minut na wczytanie warstwic to podziękuje...
    4 
 4 
kolejne gratulacje no i oczywiscie gratulujemy tez samego zabezpieczenia serwera jak i danych do ktorych uzyskanie dostepu sredniemu informatykowi zajmie krocej niz wypowiedzenie SmallGIS, oraz stworzenia portalu ktorego zrodlo wyglada jak kopiuj wklej z podrecznika ESRI! brawo smallGIS dalej zatrudniajcie praktykantow. ;)
    4 
 7 
też gratuluję gratuluję zastępcy poniżej, któremu chciało się czekać na załodowanie całego portalu, a następnie na pojawienie się tych wszystkich warstw
    4 
 9 
Gratulacje! SmallGIS wkroczyła w erę nanotechnologii umożliwiając użytkownikowi odczyt współrzędnych na mapie z dokładnością do dziesiątych (a czasami nawet setnych) nanometra! (stąd pewnie nazwa SmallGIS) Do tego nowatorskie rozwiązania w dziedzinie kartografii - np. orientacja opisów warstwic. Brak jakiejkolwiek warstwy z nazwami geograficznymi jest dodatkową atrakcją dla użytkownika portalu. Nie dziwię się pozostałym parkom narodowym, że nie upubliczniają swoich geoportali - trudno konkurować z ideałem.
    6 
 9 



zobacz też:

Umowa na GIS dla Gorczańskiego PN podpisana

Gorczański Park Narodowy podpisał umowę na opracowanie systemu informacji przestrzennej GIS-GPN...

Zamówienie na GIS dla Gorczańskiego PN

Gorczański Park Narodowy ogłosił przetarg nieograniczony na opracowanie systemu informacji przestrzennej...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
pierwszy stały most na Wiśle zbudowano w 1573 r. i miał 0,5 km długości?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Tomasz Zawiła-Niedźwiecki (1954-2024)

Tomasz Zawiła-Niedźwiecki (1954-2024)
Tomasz Zawiła-Niedźwiecki urodził się 26 listopada 1954 r. w Krakowie. Po ukończeniu studiów na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1979 r. rozpoczął pracę w Instytucie Badawczym Leśnictwa, w którym w różnych...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1814
Edward Troughton (1756-1835), angielski konstruktor, buduje według projektu R. Hasslera teodolit na potrzeby pomiarów podstawowych prowadzonych w Stanach Zjednoczonych. Prace nad instrumentem trwały 3 lata, miał on średnicę 24 cali i ważył ok. 75 kg.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2