Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-12| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Zapowiedź seminarium nt. osnów

Celem seminarium organizowanego w dniach 18-19 października w Grybowie będzie ocena istniejącego stanu osnów podstawowych w Polsce na tle rozwiązań zagranicznych oraz analiza i dyskusja na temat perspektyw ich rozwoju.


Zapowiedź seminarium nt. osnów  <br />
fot. ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy PW, Grybów
fot. ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy PW, Grybów

Oczekiwanym efektem dyskusji będą wnioski dotyczące problemów definiowania krajowych układów odniesienia. Organizatorami seminarium „Współczesne problemy podstawowych sieci geodezyjnych a problemy definiowania krajowych układów odniesienia” są: Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Komitet Geodezji PAN. Tematyka spotkania obejmie:
• podstawowe osnowy geodezyjne,
• unifikację układów wysokościowych,
• osnowy dla potrzeb badań geodynamicznych,
• praktyczne aspekty pomiarów GNSS.
W ramach seminarium planowane jest również otwarte zebranie Zespołu ds. Podstawowych Osnów Geodezyjnych i Geodezyjnych Układów Odniesienia Komitetu Geodezji PAN.
Przewodniczącym komitetu naukowego jest prof. Marcin Barlik.

Spis planowanych konferencji geodezyjnych w kraju i na świecie dostępny jest w dziale Geokonferencje.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS