Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-12| GIS, Mapy, Firma, Software

Poprawna BDOT od SmallGIS-u

W ciągu najbliższych tygodni na rynek wejdzie nowa wersja oprogramowania SprintMAP.BDOT do obsługi Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT) w strukturze zgodnej z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji z 17 listopada 2011 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych, a także standardowych opracowań kartograficznych.


Poprawna BDOT od SmallGIS-u

Podstawowe nowe funkcje aplikacji to:
• tworzenie modelu fizycznego geobazy BDOT na podstawie schematu aplikacyjnego;
• import danych z plików GML w wersji 3.2.1 zgodnych ze schematem aplikacyjnym BDOT;
• eksport danych z geobazy BDOT do plików GML w wersji 1.x, 2.x, 3.x;
• kontrola danych BDOT na podstawie szablonu kontroli;
• bezstratna konwersja schematów aplikacyjnych TBD 1.x i 2.x do struktur BDOT;
• przygotowanie zbiorów danych i metadanych oraz nadanie identyfikatorów zbioru na potrzeby przekazania/odbioru.

Oprogramowanie SprintMAP.BDOT jest następcą funkcjonującego w CODGiK, 9 województwach oraz kilkunastu przedsiębiorstwach geodezyjno-kartograficznych oprogramowania SprintMAP.TBD i dziedziczy wiele jego funkcji – m.in. obsługę wszystkich schematów aplikacyjnych TBD zgodnych wytycznymi technicznymi. Zawiera także narzędzia kartograficzne.

SprintMAP.TBD jest obecnie jedyną aplikacją pozwalającą na skuteczne przetwarzanie i kontrolę dużych zbiorów danych (np. pełne TBD dla obszaru województwa), a dzięki zastosowanej wielowątkowości nastąpiło znaczne przyspieszenie realizacji procesów (zależne od wydajności maszyny).

Oprogramowanie będzie dystrybuowane jako nowa linia produktu z możliwością upgrade-u aplikacji SprintMAP.TBD.

Źródło: SmallGIS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS