Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-12| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

Polska w raporcie EuroGeographics

EuroGeographics, zrzeszenie europejskich instytucji geodezyjnych i kartograficznych, opublikowało w swój doroczny raport, w którym każde z państw chwali się swoimi zeszłorocznymi osiągnięciami.


Polska w raporcie EuroGeographics

Polskę w tym gronie reprezentuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii. W raporcie chwali się on dużymi krajowymi projektami informatycznymi, a więc: Geoportalem2 (a przede wszystkim Uniwersalnym Modułem Mapowym przeznaczonym dla służb ratunkowych i porządkowych), skanowaniem laserowym kraju w ramach ISOK, rejestrem podziałów terytorialnych kraju TERYT 2, a także Georeferencyjną Bazą Danych Obiektów Topograficznych.

Nasi sąsiedzi chwalą się natomiast: digitalizacją map katastralnych (Czechy), unifikacją katastralnych baz danych (Rosja), dużym popytem na państwowe dane przestrzenne (Niemcy) oraz systemem rejestrującym transakcje na rynku nieruchomości (Litwa).

Zobacz raport

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS