wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-17| Geodezja, Instytucje

EuroGeographics: o jakości danych w GUGiK

Przez trzy dni (11-13 maja) w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii obradowała grupa robocza ds. jakości (Quality Knowledge Exchange Network) stowarzyszenia EuroGeographics.


EuroGeographics: o jakości danych w GUGiK
Podczas zebrania omówiono problemy związane z implementacją dyrektywy INSPIRE ze szczególnym uwzględnieniem jakości danych, usług sieciowych INSPIRE oraz nowych standardów ISO (dotyczących jakości danych). Omówiono również rezultaty projektu ESDIN (European Spatial Data Infrastructure Network).

Dominik Kopczewski z GUGIK zaprezentował gościom strukturę służby geodezyjnej w Polsce, jej zadania i wyzwania, natomiast Alicja Winiarska przedstawiła opracowywany przez GUGiK Model Jakości Danych Bazy Danych Obiektów Topograficznych.

W spotkaniu udział wzięło 17 przedstawicieli poszczególnych państw-członków stowarzyszenia EuroGeographics (z GUGiK – Marcin Grudzień, Zenon Parzyński i Marcin Lebiecki).

Spotkania plenarne grupy odbywają się raz na pół roku, następne odbędzie się w ostatnim tygodniu października 2011 r. w Rydze.

Stowarzyszenie EuroGeographics zrzesza 53 instytucje zajmujące się geodezją, kartografią i katastrem z 44 krajów europejskich (w tym z Polski).

źródło: GUGiK, BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wyniki Gdzie i kiedy będzie dostępny raport tego ciała? pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS