Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-09| GIS, Mapy, Teledetekcja

NEXTMap World 30 zamiast ASTER GDEM

Już za 1 centa za każdy kilometr kwadratowy można nabyć nowe numeryczne modele terenu NEXTMapWorld 30 kanadyjskiej firmy Intermap Technologies.


NEXTMap World 30 zamiast ASTER GDEM

Opracowania te dostępne są w formie gridu w rozdzielczości przestrzennej około 30 metrów. Pokrywają one 150 mln km kw., czyli wszystkie obszary lądowe naszej planety. Modele opracowano z wykorzystaniem darmowych opracowań ASTER GDEM, SRTM oraz GTOPO. Producent podkreśla jednak, że finalny produkt jest od nich lepszy jakościowo. Oprócz dobrej dokładności pionowej (zaczynającej się od 5 metrów) wartością dodaną do modeli jest także możliwość wykupienia usługi aktualizowania danych w ramach programu NEXTMapMaintenance.

Według Intermapu dane NEXTMapWorld 30 nadają się m.in. do: ortorektyfikacji zdjęć, obliczania pola widzenia, opracowywania map topograficznych, ekstrakcji obiektów, przeprowadzania analiz powodziowych, zarządzania kryzysowego, planowania przestrzennego czy precyzyjnego rolnictwa.

Intermap NEXTMap World 30

Źródło: Intermap Technologies


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS