Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-31| GNSS, Mapy, Sprzęt, Firma

Nawigacja samochodowa jak w myśliwcu

Firma Pioneer wkrótce wprowadzi do sprzedaży pierwsze modele Cyber Navi – nawigacji samochodowej prezentującej informacje na specjalnym wyświetlaczu przeziernym (HUD).


Nawigacja samochodowa jak w myśliwcu
HUD montowany jest pomiędzy oczami kierowy a przednią szybą. Kolorowy wyświetlacz ma wymiary 90 x 30 cm, rozdzielczość 720 x 260 px, a częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 20-24 Hz. Urządzenia Cyber Navi VH99HUD oraz ZH99HUD działają w trybie rzeczywistości rozszerzonej, tak więc prezentują dane przestrzenne (np. POI, informacje o ograniczeniach prędkości) na tle rzeczywistego obrazu drogi. Zdaniem producenta takie rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu, gdyż kierowca nie musi odrywać wzroku od przedniej szyby, by zobaczyć wskazówki nawigacyjne.

Urządzenia wejdą do sprzedaży w lipcu tego roku. Będą kosztowały około 4 tys. dolarów. Producent przewiduje, że technicznie da się je zainstalować w 70% używanych obecnie pojazdów.

Źródło: CDRInfo.com, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS