wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-13| Geodezja, Mapy, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Tylko dwie nagrody ministra budownictwa dla geodezji


Dzisiaj w Gmachu NOT w Warszawie wręczono nagrody ministra budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury, budownictwa, planowania przestrzennego, urbanistyki oraz geodezji i kartografii. Ceremonii wręczenia dokonał minister budownictwa Andrzej Aumiller.

Konkurs odbył się już po raz 51. W tym roku napłynęło 38 wniosków z całego kraju. Przyznano 4 nagrody I stopnia, 4 – II stopnia i 4 – III stopnia. Najwięcej przypadło pracom z dziedziny architektury i budownictwa. Zaledwie dwie nagrody przyznano w dziedzinie geodezji i kartografii. Nagrodę I stopnia za „Opracowanie ortofotomapy zniszczonej Warszawy na podstawie zdjęć lotniczych z 1945 roku” otrzymał zespół w składzie: Maria Sosnowska, Tomasz Myśliński, Zdzisław Kurczyński i Ryszard Brzozowski. Dla porządku informujemy, że opracowanie powstało w firmie WPG. Pod kierunkiem Jacka Uchańskiego przygotował je trzyosobowy zespół w składzie: Piotr Falkowski, Joanna Dziołak, Magdalena Stala. Natomiast nagrodę III stopnia za „Opracowanie informatycznej technologii scalania gruntów” wręczono Jarosławowi Janusowi i Mariuszowi Zygmuntowi (na zdjęciu z dyplomami).
Więcej o nagrodzonych pracach w grudniowym numerze GEODETY

Paulina Jakubicka


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cd. Nie jest ważnym tu , że jest wręczana kwota pieniężna ( nawet nie pamiętam ile to było) ale istotny jest dyplom którym można się szczycić. I tu jest pies pogrzebany bo osobom tym brakowało innych osiągnięć. Żal mi bardzo zespołu który faktyczną pracę wykonał w kontekscie komentarza uczestniczki.
odpowiedz zgłoś
nagroda Jestem takiej ngrody laureatem i to jest nagroda indywidualnie przyznawana kazdej osobie z zespolu ktory to wykonywal a nie dla instytucji.Bylo 7 takich ludkow.Bez dyrektorow bez prezesow.I co tu dyskutowac komu sie nalezala? Wtedy tez pracowalem w WPG
odpowiedz zgłoś
bez tytułu (cd) Wg mnie nie, można było wprost nagrodzić instytucje (nie wiem czy to dopuszcza regulamin). Zespół WPG (3 osoby) wymieniony w notatce redakcyjnej może czuć się oszukany, ale z innego powodu, którego – o dziwo – nie dostrzegli Forumowicze; otóż te osoby były wytypowane do nagrody, podpisały wniosek, po czym w wersji wniosku który został tak wysoko oceniony ich nie ma. O zmianie nie zostali poinformowani. I to jest świństwo. PS do Redakcji. Jestem Waszym szczerym fanem, ale w tej sprawie nie błysnęliście. Notatka zawiera tezę, szkoda, że tak jednostronną. Albo komentować uwzględniając różne okoliczności, albo lepiej poprzestać przy suchej informacji. Czy p. Jakubickiej zabrakło filmu w aparacie że nie uwieczniła nagrodzonych I-szą nagrodą?
odpowiedz zgłoś
bez tytułu W centrum stolicy powstał piękny gmach. Cieszy oko. Komu pogratulować? Kogo nagrodzić? Czy tylko tych którzy lali beton na budowie? Może również projektanta który wizję przełożył na projekt techniczny, którego realizację można było zlecić? Może również architekta który miał tę wizję i wkomponował ją w bryłę miasta? Może również inwestora który podjął decyzję i wyłożył fundusze? Przekładając te pytania na „mapę zniszczeń Warszawy”: WPG w procedurze przetargowej wygrało zlecenie, dostało precyzyjny projekt i unikalne zdjęcia (ponad 600 sztuk) i zrobiło bardzo dobrą robotę. Szczerze gratuluję. Samo wykonanie mapy było ostatnim, ważnym (najważniejszym?), ale relatywnie krótkim etapem poprzedzonym ponad rocznymi pracami. Patrząc na nazwiska nagrodzonych widać, że nagrodzonymi (oprócz Kurczyńskiego) są szefowie instytucji zaangażowanych w projekt. Można to interpretować jako nagrodzenie nie osób a tych instytucji. Czy to dobry klucz? Wg mnie nie, można było wprost nagrodzić ins
odpowiedz zgłoś
Efekt No i mamy pierwszy efekt likwidacji Deaprtamenu Geodezji i Kartografii w MI (potem MTiB, dziś MB)- Premierowi gratuluję doboru kadr i organizacji pracy! Good job.
odpowiedz zgłoś
nagrody - poprawka do Ajot dokładniej: w grudniu Tam - 79 zł, w styczniu Powrót - za 19 złotych w drugiej połowie. Taryfę chyba zmienią (CentralWings) jak koledzy z Warszawy przestana dostawać nagrody za pracę innych.
odpowiedz zgłoś
nagrody I tak dobrze sie skończyło! Faworytem przez długi czas była mapa Włoszczowej. Wszystko w rodzinie! Acha! Ziomy! Co do emigracji na Zieloną Wyspę to jeszcze chwilkę poczekajcie - bliety z Gdańska do Dublina w styczniu 2007 bedą tylko za 19 złotych.
odpowiedz zgłoś
uczestniczka Opracowanie!! Zespol WPG przy duzym zaangazowaniu pp. Uchanskiego i Falkowskiego. Polecam prase Rzeczpospolita z 20.XI 04 oraz z 20.06 05. Reasumujac gratuluje p. Kurczynskiemu a pozostalym łowcom nagród refleksji nad wlasnym wizerunkiem
odpowiedz zgłoś
uczestniczka Konczac dyskusje i bicie piany. Niech wyroznieni sami odpowiedza jaki jest ich indywidualny wklad w to opracowanie!A dla wyjasnienia. Pomysl nastal na spotkaniu we wrzesniu 2004r.Nikt z wyroznionych oprocz chyba p. Kurczynskiego (nie pamietam) nie byl uczestnikiem.
odpowiedz zgłoś
dużo piany, cd... jeśli to są powody, żeby nienawidzieć tak ego kraju (p. janka), to Zielona Wyspa czeka...
odpowiedz zgłoś
dużo piany Ktoś ma pomysł, ktoś pisze szczegółowe warunki techniczne, ktoś konsultuje, ktoś zdobywa pieniądze, ktoś się podejmuje, ktoś wykonuje wg zaleceń. Kto ma zostać wyróżniony??? Bijcie pianę dalej.
odpowiedz zgłoś
Z tego co ja wiem, praca powstała dzięki wysiłkowi zarówno urzędników, p.Kurczyńskiego, jak i pracowników WPG. Wszyscy włożyli w to jakiś wkład autorski, mniejszy lub większy, więc skąd aż tyle nienawiści??? Czy Polacy umieją tylko krytykować??
odpowiedz zgłoś
to po prostu oburzające!!! Jak można robić ludziom takie świństwo! Jakim człowiekiem trzeba być, żeby móc potem spokojnie spać? Nienawidzę tego kraju coraz bardziej.
odpowiedz zgłoś
szkoda słów...
odpowiedz zgłoś
do faktycznego wykonawcy http://www.mb.gov.pl/media/nagrody.pdf takie małe uzasadnienie.Kolego to jest IV RP. Mogę Ci tylko współczuć bo nie licz na honor tych osób
odpowiedz zgłoś
bez komentarza Polska...
odpowiedz zgłoś
regulamin http://www.mtib.gov.pl/departamenty/27/komunikaty/ 683.html Regulamin to fikcja. Najbrzydsze jest to ze wniosek zostal poprwaiony przez Urząd Miasta.W takiej sytuacji mozna bylo wyroznic tez Marcinkiewicza. A co chlop tez nie zasluzyl wiec go do grona dolaczyc.
odpowiedz zgłoś
Przepraszam bardzo, ale jak to jest, że nagrodę dostało część osób nie związanych z projektem a pominięte zostały faktyczni wykonawcy? Zgodnie z regulaminem par 3 p. 1.8 powinny być podane dane personalne całego zespołu WPG. Podpunkt 9 mówi o procentowym udziale w nagrodzie, który został dokonany.
odpowiedz zgłoś
Z tego co wiem ludzie, którzy na rzeczywiście wykonali tą pracę dowiedzieli sie o tym, że to nie oni dostaną nagrodę na tydzień przed wręczeniem. Wniosek o nagrodę został przygotowany przez WPG, ale składany był przez Urzad Miasta i oni wtedy zmienili autorów.
odpowiedz zgłoś
uczstniczka jutro Wam napiszę kto był inicjatorem tego przedsiewziecia. bylam uczstnikeim spotkania . Zadna z tych osob wymienionych i nagrodzonych za wyjatkiem Pana Uchanskiego nie moze sobie przypisac pomyslu.!!!! ale sukces ma wielu autorow
odpowiedz zgłoś
Do Forumowicza Przeczytałam całość o nie rozumiem Forumowicza. Nie ma obowiązku zaglądania tutaj, wiec jak się nie podoba ta bujda i manipulacja, to sie po prostu wynoś. JA uwazam, że urzędnicy nie powinni być w tym konkursie nagradzani tylko zespoły autorskie, jak to jest u architektów.
odpowiedz zgłoś
Do czytelnika i remka Pękam ze śmiechu, redakcja dokopuje jakimś ludziom i podpiera to komentarzem z -głęboką aluzją-.Mój komentarz to zwykła wolta, trywialne odwrócenie kota, bo ja załatwiam inną sprawę, a ty widzisz tylko ogon. Wystarczył mały myk a nożyczki dzwonią.Pa,Pa,Pa inteligencie czy raczej Panie Zła Skłonność
odpowiedz zgłoś
chyba coś nie tak Czy Pani Sosnowska i Pan Mysliński to są reprezentanci firm wykonujących dany projekt? Czy WPG ? Bo trudno mi dopasować te osoby do tytułu nagrody w przypadku jeśli to są dyrektorzy biur urzędu m.st. Warszawy czyli urzędnicy. A może zbieżność nazwisk?
odpowiedz zgłoś
prawie robi różnicę.... warto sie po porostu pochylić i zwrócić uwagę na subtelną różnicę kto jest pomysłodawcą, a kto wykonawcą.....
odpowiedz zgłoś
do remka- dla niektórych musisz pisać jaśniej Remek-większość Twoją aluzję paniała,szkoda że inteligencja forumowicza nie dorasta do Twoich pięt.Demokracja ma to do siebie,że każdy może(pisać)jeden lepiej a drugi... całkiem bez sensu.Żal .... ściska jakich mamy niektórych forumowiczów (patrz też komentarze do porozumienia).
odpowiedz zgłoś
Solidne dziennikarstwo remek! co się dziwisz. To takie forum. Trochę bujdy, troche manipulacji i kręcenia faktami. Jednym słowem dużo wad i przywar(*) w informowaniu. (*) Przywara - wada zasługująca na naganę, zła skłonność, złe przyzwyczajenie. Słownik Języka Polskiego PWN z 1979 r. tom II strona 1064
odpowiedz zgłoś
Nagroda za ortofoto Warszawy Czy ja dobrze rozumiem treść informacji: nagrodę dostały nie te osoby które wykonały opracowanie? O co tu chodzi? Chyba jakiś błąd w podanej informacji! Proszę redakcję o sprostowanie.
odpowiedz zgłoś
27 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS