Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-23| GIS, Mapy, Firma

Google poprowadzi przez remonty

Choć serwis mapowy Google’a zaktualizował właśnie swoje mapy, to wyznaczając trasy przejazdu, nadal prowadzi według starych danych – alarmują internauci.


Google poprowadzi przez remonty <br />
Wrocław w Google Maps
Wrocław w Google Maps

Chcąc dostać się do strefy kibica czy Stadionu Narodowego, fani piłki nożnej mogą zostać poprowadzeni np. wzdłuż zamkniętych od dawna ulic Prostej i Świętokrzyskiej w Warszawie lub po nieczynnej od tego miesiąca Marszałkowskiej. Na jeszcze inne problemy mogą natrafić osoby chcące ominąć Wrocław nową obwodnicą, prowadzącą przez most Rędziński. Choć jest on już widoczny na obrazie mapy, to algorytmy Google Maps uporczywie prowadzą internautów przez miasto.

W wypowiedzi dla portalu Gazeta.pl rzecznik prasowy Google Polska tłumaczy, że firma wie o problemie i nad nim boleje, ale Google Maps są tylko platformą do publikacji map zewnętrznych dostawców (tj. firmy Navigo), i to oni są odpowiedzialni za zaistniałą sytuację.

Dyrektor Działu Baz Danych Geograficznych w Navigo Tomasz Rogalski wyjaśnia jednak Geoforum.pl, że spółka dostarcza aktualizacje map zgodnie z umową z Googlem. Navigo nie ma jednak wpływu na to, po jakim czasie od dostarczenia danych można je przeglądać w Google Maps. – Oczywiście może zdarzyć się tak, że tuż po dostarczeniu danych zostanie otwarta droga, której nie uwzględnia nasza aktualizacja. Jednak mając to na uwadze, staramy się wprowadzać do bazy nowe inwestycje drogowe jeszcze przed ich oficjalnym oddaniem do użytku, jak to było np. z mostem Marii Skłodowskiej-Curie – tłumaczy Tomasz Rogalski.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS