Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-13| GIS, Mapy, Firma

Coraz więcej rozwodów z Google Maps

Za pomocą serwisów społecznościowych uczestnicy projektu OpenStreetMap promują porzucanie cyfrowych dostawców map na rzecz swoich danych. Są już pierwsze efekty tej kampanii.


Coraz więcej rozwodów z Google Maps
Jak wyliczono na polskim blogu OSM, w ostatnim czasie na mapy tego przedsięwzięcia przerzucili się m.in.:
• StreetEasy – amerykańska firma handlująca nieruchomościami,
• Nestoria — europejska firma handlująca nieruchomościami,
• duński Instytut Meteorologiczny,
• sieć restauracji Busaba,
• dostawca nawigacji Motion-X na iPady,
• zarząd transportu publicznego w Rydze,
• zarząd transportu publicznego w Prisztinie (Kosowo),
• rosyjska strona bus27.ru pokazująca ruch autobusów na żywo.

Jednym z elementów tej kampanii jest używanie w portalu mikroblogowym Twitter hasła (tzw. hash tagu) „#switch2osm”, czyli „przejdź na OSM”. O OpenStreetMap zrobiło się ostatnio głośno także dzięki artykułowi w miesięczniku „Wired” oraz pracy naukowej napisanej na Uniwersytecie w Heidelbergu – wykazano w niej, że w wielu regionach Niemiec dane OSM są dużo lepsze niż w przypadku holenderskiego TomToma. Z pewnością nie bez znaczenia jest także niedawne wprowadzenie opłat za korzystanie z Google Maps API w przypadku stron o dużym ruchu.

Źródło: ?OpenStreetMap i okolice?, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS