Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-11| GIS, Mapy, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje, Imprezy

15 listopada: Dzień GIS-u w Toruniu


Instytut Geografii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza 15 listopada (środa) na odbywający się po raz siódmy w tym mieście Dzień GIS-u (GisDay).

Dzień GIS-u jest ogólnoświatowym wydarzeniem, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat Systemów Informacji Geograficznej (GIS), technologii, za pomocą której geografia zmienia i podbija świat. Święto odbywa się równolegle w ponad 90 krajach podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej. 15 listopada ludzie zajmujący się praktycznie GIS-em pokazują wszystkim pozostałym, jak wykorzystywać informację geograficzną i czerpać korzyści z GIS. W ubiegłym roku odbyło się w tym dniu prawie 3 tys. pokazów i prezentacji na całym świecie.

W czasie toruńskiej imprezy zaplanowano m.in.:
-prezentację modelu systemu reagowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa państwa (Akademia Obrony Narodowej w Warszawie),
-pokaz Systemu Informacji Geograficznej województwa mazowieckiego,
-przedstawienie projektu realizowanego w Zarządzie Geografii Wojskowej (Geoserwer – repozytorium danych geograficznych).
W czasie sympozjum przedstawione będą także możliwości wykorzystania najważniejszych pakietów oprogramowania GIS: ArcGIS (ESRI), MicroStation (Bentley) i MapInfo (Imagis).

Inicjatorem i organizatorem Dnia GIS-u na UMK jest dr Mieczysław Kunz z Zakładu Teledetekcji i Kartografii Instytutu Geografii UMK.
Impreza odbędzie się w środę (15 listopada) w Instytucie Geografii Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, Toruń, ul. Gagarina 9, sala 201. Początek o godz. 10. Wstęp wolny.

Żródło: IG WBiNoZ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS