Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-15| Geodezja, Sprzęt

Ricoh Pro L4000 - szeroki format w nowym wydaniu

Podczas odbywających się w Düsseldorfie Międzynarodowych Targów Poligraficznych drupa 2012 (3-16 maja) firma Ricoh prezentuje prototyp urządzenia do druku szerokoformatowego.


Ricoh Pro L4000 - szeroki format w nowym wydaniu

Ricoh Pro L4000 wyposażono w nowej generacji piezoelektryczne głowice drukujące z trwałym wodnym atramentem na bazie lateksu w siedmiu kolorach: CMYK, light cyan, light magenta i white. Dzięki zastosowaniu białego atramentu można zoptymalizować barwy wydruku na podłożach transparentnych lub kolorowych.

Technologia głowic „multiple jetting” umożliwia jednoczesne tworzenie trzech kropli o różnych wymiarach, z czego najmniejsza ma wielkość 4 pikolitrów. Efektem jest gładki obraz, który wygląda jak żywy. Ponadto możliwy jest druk na różnego rodzaju podłożach, takich jak PVC, siatka, papier syntetyczny, powlekany czy tekstylia. Maksymalna prędkość druku wynosi nawet 18,1 m kw. na godzinę. Urządzenie będzie dostępne w Europie i w Ameryce Północnej w pierwszym kwartale 2013 roku.

Źródło: Ricoh


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS