Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-14| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kto zeskanuje maczugę Herkulesa?

W przetargu na wykonanie lotniczego skaningu laserowego oraz ortofotomapy Ojcowskiego Parku Narodowego złożono dwie oferty.


Kto zeskanuje maczugę Herkulesa? <br />
fot. Małopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich
fot. Małopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Jako że jedynym kryterium wyboru oferty była cena, za najlepszą uznano propozycję najtańszą, którą złożyła tarnowska firma MGGP Aero o wartości 392,4 tys. zł. Do przetargu stanęła także krakowska spółka PGI Compass wspólnie z austriacką Meixner Vermessung, która za realizację zamówienia zażądała 543,7 tys. zł. Zamawiający gotowy był zaś wyłożyć 440 tys. zł.

Dane mają zostać wykonane dla 240 km kw. i posłużą do budowy systemu informacji geograficznej OPN. Wymagana rozdzielczość pionowych zdjęć lotniczych wynosi 15 cm, a ukośnych (w centralnym punkcie obrazu) – 10 cm. Gęstość chmury punktów ze skaningu ma wynosić 10 lub 20 pkt/m kw. (w zależności od obszaru). Na jej podstawie wykonawca ma opracować numeryczny model terenu i pokrycia terenu w rozdzielczości 0,5 m i o dokładności nie gorszej niż 30 cm. Przedmiotem zamówienia jest także archiwalna ortofotomapa satelitarna, nie starsza jednak niż 12 lat. Wymienione wyżej dane mają być dostarczone zamawiającemu do 15 czerwca br.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS