wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-14| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kto zeskanuje maczugę Herkulesa?

W przetargu na wykonanie lotniczego skaningu laserowego oraz ortofotomapy Ojcowskiego Parku Narodowego złożono dwie oferty.


Kto zeskanuje maczugę Herkulesa? <br />
fot. Małopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich
fot. Małopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Jako że jedynym kryterium wyboru oferty była cena, za najlepszą uznano propozycję najtańszą, którą złożyła tarnowska firma MGGP Aero o wartości 392,4 tys. zł. Do przetargu stanęła także krakowska spółka PGI Compass wspólnie z austriacką Meixner Vermessung, która za realizację zamówienia zażądała 543,7 tys. zł. Zamawiający gotowy był zaś wyłożyć 440 tys. zł.

Dane mają zostać wykonane dla 240 km kw. i posłużą do budowy systemu informacji geograficznej OPN. Wymagana rozdzielczość pionowych zdjęć lotniczych wynosi 15 cm, a ukośnych (w centralnym punkcie obrazu) – 10 cm. Gęstość chmury punktów ze skaningu ma wynosić 10 lub 20 pkt/m kw. (w zależności od obszaru). Na jej podstawie wykonawca ma opracować numeryczny model terenu i pokrycia terenu w rozdzielczości 0,5 m i o dokładności nie gorszej niż 30 cm. Przedmiotem zamówienia jest także archiwalna ortofotomapa satelitarna, nie starsza jednak niż 12 lat. Wymienione wyżej dane mają być dostarczone zamawiającemu do 15 czerwca br.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zieleń, 15 czerwiec to już wszystko jest w pełnym ulistnieniu, te zdjęcia już są dawno zrobione, stawiam na nalot tuż po świętach wielkanoncych (było ładnych pare dni).
odpowiedz zgłoś
trafienie, w pierwszej wersji wiadomości było wpisane 400k, potek ktoś poprawił na 440k
odpowiedz zgłoś
Jak to idealnie trafiona cena? cyt...Zamawiający gotowy był zaś wyłożyć 440 tys. zł... - cena więc tak średnio trafiona - prawie 50 tyś. złotych więcej można było wyciągnąć. A termin ... cóż - może chodziło o to, żeby zrobić to przed pełnym ulistnieniem drzew?
odpowiedz zgłoś
:) pieknie skalulowane...prawie jak wygrac los na loterii tak wstrzelic sie w cene:)
odpowiedz zgłoś
precyzja Precyzja to jedno, ciekawy jest również termin realizacji - 15 czerwca. Brak słów...
odpowiedz zgłoś
precyzja i doświadczenie, zamawiający przeznacza 400k a wykonawca składa oferte 392.4k co za precyzja i lata doświadczeń.
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS