wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-04-17| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Ojcowski PN zamawia skaning

W ramach budowy własnego systemu informacji geograficznej Ojcowski Park Narodowy ogłosił przetarg na wykonanie lotniczego skaningu laserowego z ortofotomapą.


Ojcowski PN zamawia skaning <br />
fot. Małopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich
fot. Małopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Opracowania mają zostać wykonane dla 240 km kw. Wymagana rozdzielczość pionowych zdjęć lotniczych wynosi 15 cm, a ukośnych (w centralnym punkcie obrazu) – 10 cm. Gęstość chmury punktów ze skaningu ma wynosić 10 lub 20 pkt/m kw (w zależności od obszaru). Na jej podstawie wykonawca ma opracować numeryczny model terenu i pokrycia terenu w rozdzielczości 0,5 m i o dokładności nie gorszej niż 30 cm. Przedmiotem zamówienia jest także archiwalna ortofotomapa satelitarna, nie starsza jednak niż 12 lat. Wymienione wyżej dane mają być dostarczone zamawiającemu do 15 czerwca br.

Oferty należy składać do 23 kwietnia. Wadium: 10 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena.

Źródło: OPN, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zdjecia ukosne Nie wiem dokladnie po co zdjecia ukosne, ale biorac pod uwage fakt, iz beda wykonane tylko dla pewnej czesci, byc moze po to aby przedstawic ciekawie najwieksze walory turystyczne tego parku. Akurat ten park jest popularny glownie ze wzgledu na "skalne atrakcje". Oczywiscie powod moze byc zupelnie inny, ale to akurat przyszlo mi do glowy
odpowiedz zgłoś
zdjęcia ukośne w lesie doskonale są nich widoczne również mrowiska i ślimaki niezbędne w ekosystemie leśnym :)
odpowiedz zgłoś
ojcow @ AS: pisze się park narodowy, ale jeśli podajesz nazwę własną parku, na przykład Ojcowski Park Narodowy, to już wielkimi literami.
odpowiedz zgłoś
na zdjęciach możesz liczyć szyszki, szukać gniazd, oglądać Maczugę Herkulesa z kilku stron.. krąg zastosowań praktycznie zawęża nasz umysł i wyobraźnia ;-)
odpowiedz zgłoś
Pytanie. Czy ktos mi moze wytlumaczyc po co Park Narodowy zamawia zdjecia ukosne? Jakie ma to praktyczne zastosowanie? Jeszcze zobrazowania hiperspektralne bym zrozumial ale po co w lesie zdjecia ukosne?
odpowiedz zgłoś
Polska to bardzo bogaty kraj skoro .. każda gmina, a może nawet wieś będzie miała własny SIG, co nie stać nas. Tylko emerytury proszę wydłużyć do 95 lat. Rządzi PO i (chyba)wiedzą co robią ...
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS