wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-02| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Kto pomierzy osnowę?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg o wartości 1,44 mln zł netto na pomiar podstawowej bazowej osnowy grawimetrycznej na obszarze kraju wraz z opracowaniem wyników.


Kto pomierzy osnowę?

Zamówienie podzielono na dwie części obejmujące:
1. – wykonanie stabilizacji 13 nowych punktów grawimetrycznych, nawiązanie geodezyjne (poziome i wysokościowe) 112 punktów podstawowej bazowej osnowy grawimetrycznej oraz sporządzenie dokumentacji technicznej z wykonanych prac; termin realizacji – w 2012 roku, wadium: 6 tys. zł;
2. (realizowana w 3 etapach) – wykonanie pomiaru wartości absolutnego przyspieszenia siły ciężkości wraz z pomiarem gradientu pionowego przyspieszenia siły ciężkości na 169 punktach bazowej osnowy grawimetrycznej, opracowanie danych pomiarowych, wykonanie transformacji (przeliczenia) archiwalnych danych grawimetrycznych dla około 400 punktów grawimetrycznych do nowego układu odniesienia grawimetrycznego oraz sporządzenie dokumentacji technicznej z wykonanych prac; czas realizacji: 21 miesięcy, wadium: 22 tys. zł.

Wartość zamówienia podstawowego wynosi 1,1 mln zł netto (cz. 1 – 206 tys. zł, cz. 2 – 903 tys. zł), a uzupełniających – 333 tys. zł ( cz. 1 – 62 tys. zł, cz.2 – 271 tys. zł). Oferty na jedną lub dwie części można składać do 11 czerwca. Wybrana zostanie ta z najniższą ceną.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Wiadomo coś o wyniku przetargu?
odpowiedz zgłoś
do Turysta Grawimetr absolutny jest droższy niż wartość tego przetargu ;)
 2 
odpowiedz zgłoś
Dzisiaj? Z unijną kasą o sprzęt bardzo łatwo, gwarantuję że zaraz znajdą się jakieś .... które zrobią to za grosze, a pomiar będzie się nadawał do ....., sami wiecie. Dziwi mnie tylko jedno: tyle ludzi (mniemam że geodetów) pisze dobre texty-znaczy że są jeszcze kumaci geodeci a cała nasza Geodezja idzie na psy.
odpowiedz zgłoś
do krpr na szczęście w tym wypadku mam to nie grozi bo pierwsza lepszą firma nie będzie miała sprzętu. do przetargu stanie pewnie WGiK PW i jakieś zagraniczne instytucje.
odpowiedz zgłoś
do czysta_brudna_prawda [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]
odpowiedz zgłoś
no i mamy obraz tego co sie dzieje... syf i malaria... proponuje wyslac nocna zmiane piekarzy na pomiar tej osnowy. otwierajac 3 zakres pan Gowin ze swoja spolka doprowadzi do tego. Co do geodetow. Prosze Panstwa GEODETA na calym swiecie (oprocz Polski) zajmuje sie pomiarami z zakresu geodezji wyzszej, natomiast MIERNICZY robi wszystko z zakresu geodezji niższej itd. Jak zwykle u nas jest na opak...
odpowiedz zgłoś
Nic na odwrót... Myślę, że taką osnowę pyknęły by nawet Panie z Zespołu Jarzębiny.
odpowiedz zgłoś
ściema Jestem absolwentem PW i takie rzeczy robi sie tylko na specjalizacji PP obecnie GINS. A z racji tego ze jest to unikalna w skali kraju specjalizacja to zadania tego typu potrafi zrobic jedynie absolwent tej specjalizacji. Co sie rowna 10 absolwentom w skali roku. I dzieki temu że sprzet jest drogi, a technologia zaawansowana to przynajmniej ta czesc geodezji sie niezeszmacila. Chociaz pewnie i tego niedlugo zaczna nauczac w szkolach hop hop w Szczebrzeszynie;)
odpowiedz zgłoś
re najlepszy absolutny to obecnie FG5. Taki sprzęt kosztuje pewnie grubo ponad bańkę :P W myśl deregulacji już niedługo taką osnowę będzie mógł pomierzyć i opracować każdy absolwent kierunku GiK, specjalności pomiary podstawowe bez żadnego doświadczenia - i tylko on! A do aktualizacja mapy zasadniczej będzie musiał odbyć trzy lata praktyki i zdać egzamin - śmiechu warte. Coś tu chyba jest na odwrót =D
odpowiedz zgłoś
Cena Czy ktoś wie ile kosztuje najlepszy grawimetr.
odpowiedz zgłoś
pewnie też Pewnie studenci też. Bo przecież pomieżyc i wyrównać osnowy grawimetrycznej nie umie 90% geodetów.
odpowiedz zgłoś
POMIAR OSNOWY NO jak to kto ? - studenci ,przeciez teraz osnowe mierzyc i wyrównywac moze kazda jedna osoba po studiach !! Zakres nr 3 powoli zaczyna byc otwarty! powodzenia
odpowiedz zgłoś
a jednak FG5 dokładność - 2 mikroGale, natomiast polowy A10 - 10 mikroGali. Mała różnica a jendak;)
odpowiedz zgłoś
nie tylko... Nie tylko PW ma grawimetr absolutny. IGiK też takowy posiada, tylko polowy (A10), a nie laboratoryjny (FG5). A może ktoś z zagranicy się pokusi? Zobaczymy 11 czerwca.
odpowiedz zgłoś
pewnie ze Bralik! Po pierwsze to chyba jedyna kompletna w tym zakresie widzy jednostka w Polsce. No i po drugie tylko Politechnika ma grawimetr absolutny ;)
odpowiedz zgłoś
pomiar osnowy jak to kto pomierzy? prof. Barlik ze swoim osprzętem LacostaLomberg;) :P
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS