wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-04-27| GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Dodatkowy przetarg na węzły IIP

Główny Urząd Geodezji i Kartografii udzieli firmie Intergraph Polska zamówienia uzupełniającego o wartości 1,6 mln zł na wdrożenie węzłów infrastruktury informacji przestrzennej.


Dodatkowy przetarg na węzły IIP <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

We wrześniu ub. r. GUGiK podpisał z Intergraphem umowę wartości 7,2 mln zł na „Implementację węzłów Infrastruktury Informacji Przestrzennej w celu zapewnienia dostępu do danych i dokumentów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz wytworzenie dedykowanych narzędzi do obsługi modułów mapowych” (podpisanie tej umowy na fot. obok). Zamówienie przeprowadzono w trybie przetargu ograniczonego.
Teraz GUGiK informuje, że udzieli tej firmie w trybie negocjacyjnym zamówienia uzupełniającego. Dodatkowy przetarg był przewidziany w zamówieniu podstawowym.

Wdrożenie węzłów IIP jest jednym z głównych obszarów prac objętych projektem Geoportal 2. Ma pozwolić na zrealizowanie wymagań wynikających z ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz włączenie krajowej IIP do unijnej. Z kolei opracowanie dedykowanych narzędzi Uniwersalnego Modułu Mapowego ma umożliwić osiągnięcie celów projektu z zakresu bezpieczeństwa i ochrony własności. Użytkownikami tych narzędzi będą służby ratownicze: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz inne podmioty w ramach Systemu Powiadamiania Ratunkowego.

BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
:) Zdjęcie pięknie pozowane jak podpisanie umowy na wizy do USA. Tylko to nie wizy, a geomedia i nie USA a GUGIK;)
odpowiedz zgłoś
euforia coś nie widać oznak entuzjazmu na twarzy pana poPrezesa. Czyżby oferta na 1.6 mln to za mało
odpowiedz zgłoś
ład, skład i porządek, będzie porządek, nikt obcy nie zmąci od lat ustalonych struktur.
odpowiedz zgłoś
wybór ! bardzo dobry wybór
odpowiedz zgłoś
ARIMR, GUGIK Nieważne jakie pełni się stanowisko, ważne że intergrafem
odpowiedz zgłoś
przetarg Dlaczego mnie nie dziwi wybór
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS