wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-02| GIS, Mapy, Kataster

Więcej węzłów w rządowym Geoportalu

Pod koniec kwietnia br. do serwisu Geoportal.gov.pl podłączono nowe powiatowe węzły krajowej infrastruktury informacji przestrzennej.


Więcej węzłów w rządowym Geoportalu

Dzięki temu można łatwiej przeglądać dane przestrzenne m.in. dla powiatu oleśnickiego oraz Świnoujścia.

Łącznie pod Geoportal podłączono już 53 powiatowe węzły (stan na 2 maja). By je wyświetlić, należy w oknie przeglądarki mapowej kliknąć „zdefiniuj źródło danych”, a następnie „WMS”.

Pełna lista WMS-ów krajowej IIP znajduje się także na Geoforum.pl w zakładce Geodane

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do WueMeS Geoportal2 obsługuje Ewmapa, więc działa jak ten program... dość topornie
odpowiedz zgłoś
geoportal2 Za geoportalem2 stoi kto ? no kto? no domyślcie się kto? Oczywiście firma GEOBID i wspierający ją bloger -prezes gispol.
odpowiedz zgłoś
phi na ile słucham rozmów w środowisku, to wydaje mi się, że usługa udostępnienia serwisu WMS nie powinna być zbyt droga. zwłaszcza, że większość firm siedzących "w temacie" wykorzystuje opensource w stylu mapserver lub geoserver.
odpowiedz zgłoś
na przekór Cytując klasyka "Kasa Misiu kasa". Włodarze nie dają pieniędzy więc nie ma za co uruchomić takiej usługi;)IMHO tworzenie takich lokalnych węzłów dla egib jest marnotrawstwem pieniedzy podatników!
odpowiedz zgłoś
chciałbym pochwalić, ale... Te, które działają też nie są bez wad - wiele wygląda tak, jakby nikomu nie chciało się posiedzieć nad konfiguracją: zamiast nazwy powiatu w tytule jest po prostu 'WMS Server' lub coś takiego; działki nie mają ustawionych przedziałów skalowych, więc ładują się nawet przy największym oddaleniu, co jest bez sensu, bo wszystko się i tak zlewa; no i działa to dosyć powolnie. (To chyba te WMS z geoportal2 tak mają - ktoś wie jaka firma za tym stoi?) Ciekawe są też WMSy z adresami w postaci numeru IP... przepraszam, ale czy to robią jacyś studenci, których nie stać na wykupienie własnej domeny za kilkadziesiąt złotych? Czy może poważne firmy, biorące za to grubą kasę? Wygląda to dosyć amatorsko. W każdym razie i tak te kilkadziesiąt powiatów jest nieskończenie lepszych od pozostałych, które czekają na... właśnie na co? Może ktoś z Geoportalu wie, czy i kiedy doczekamy się całej Polski powiatowej z WMS?
odpowiedz zgłoś
no właśnie No właśnie !!! Kiedy te powiaty wezmą się do roboty !!! Aż 87% śpi a wśód 13% jak pisze malkontent część też śpi.
odpowiedz zgłoś
no tak zapewne wiadomość miała być w założeniu optymistyczna, ale nie do końca wyszło. Wypada, żeby wszystkie te serwisy działały, tymczasem 7 z nich nie daje znaku życia (bolesławicki, kamiennogórski, strzelecki, świętochłowicki, turecki, ząbkowicki i żarski). Idąc dalej, nawet gdyby działały to mamy aż 13% powiatów. Może lepiej, gdyby news mówił "już tylko 87% powiatów pozostało do włączenia do geportalu."
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS