Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-19| Teledetekcja, Przetargi

Umowy na ortofoto Polski podpisane

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała umowy na opracowanie cyfrowej ortofotomapy dla obszaru około 312 tys. km kw. (w ramach aktualizacji i modernizacji baz danych systemu LPIS). Całkowita końcowa wartość zamówienia wynosi 15,1 mln zł brutto.


Umowy na ortofoto Polski podpisane

Zamówienie obejmuje wykonanie zdjęć lotniczych kamerą cyfrową w barwach rzeczywistych (RGB) i bliskiej podczerwieni (IR) oraz opracowanie na ich podstawie cyfrowych ortofotomap w układzie 1992 (RGB i CIR) oraz 2000 (RGB). Przetarg podzielono na dwie części. Opracowania dla każdej części mają być wykonane w rozdzielczości 0,25 m lub 0,5 m, zależnie od obszaru (mapa obok).

Łącznie złożono 7 ofert (3 dla pierwszej i 4 dla drugiej części). W obu przypadkach podpisano umowy z tymi wykonawcami, którzy zaoferowali najniższą cenę. Zamówienie dla części 1 (161 603 km kw.) wykona konsorcjum w składzie: PGK OPGK Rzeszów, Geodis Brno z Czech, Argus Geo Systém z Czech, ZUGiK Pryzmat Warszawa (za 7,6 mln zł). Z kolei dla części 2 (155 315 km kw.) prace wykona konsorcjum w składzie: Geomar SA Szczecin, OPGK Geomap Zielona Góra, Gispro Szczecin, OPEGIEKA Elbląg (za 7,5 mln zł).

Źródło: ARiMR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS