Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-08| GNSS, GIS, Edukacja, Imprezy

Kolejna inwentaryzacja sów z warsztatami geoinformatycznymi

Na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego (Bory Tucholskie) w dniach 21-22 marca 2012 roku przeprowadzona zostanie kolejna terenowa inwentaryzacja sów leśnych (głównie z rodzaju Aegolius – włochatka) połączona z warsztatami geoinformatycznymi.


Kolejna inwentaryzacja sów z warsztatami geoinformatycznymi

Część terenowa, poprzedzona teoretycznym wykładem, prowadzona będzie przez Tomasza Błaszczyka (Komitet Ochrony Orłów Sekcji Ochrony Sów), a szkolenie GIS-owe poprowadzi Mieczysław Kunz (UMK w Toruniu). Tematem nadrzędnym tej ostatniej części będą analizy przestrzenne, a dane do ich wykonania zebrane zostaną bezpośrednio w terenie z wykorzystaniem odbiorników GPS.

Uczestnikami warsztatów będą przedstawiciele wybranych parków krajobrazowych, nadleśnictw oraz kilku uczelni wyższych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem ornitologicznych warsztatów terenowych, finansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Gdańska, jest Mariusz Grzempa – kierownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Charzykowych. Oprogramowanie geoinformatyczne udostępnia firma ESRI Polska z Warszawy.

Poprzednie inwentaryzacje włochatki (w 2003 i 2011 roku) wykazały, że zastosowane metody zwiększania liczebności sów (m.in. wywieszanie budek lęgowych na wysokości 8-10 metrów) są bardzo efektywne.

Mieczysław Kunz (Instytut Geografii UMK w Toruniu)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS