Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-05| GIS, Instytucje, Imprezy

Konferencja PTIP we wrześniu

Znamy już wstępny program XXII edycji konferencji Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, która odbędzie się w dniach 24-26 września w Warszawie pod hasłem „Geoinformacja dla każdego”.


Konferencja PTIP we wrześniu

Tematyka spotkania będzie dotyczyła budowy w Polsce infrastruktury informacji przestrzennej jako części infrastruktury unijnej INSPIRE, w tym:
• programowania budowy tematycznych komponentów IIP przez organy wiodące,
• wprowadzania w życie nowych przepisów krajowych i unijnych, zwłaszcza w zakresie drugiej i trzeciej grupy tematycznej INSPIRE,
• modernizacji PZGiK w dostosowaniu do wymogów infrastruktury informacji przestrzennej.

Wiele uwagi zostanie poświęcone metodykom i technologiom dotyczącym m. in. geoportali – w podziale obszarowym, tematycznym i funkcjonalnym, a także w aspektach prawnych, organizacyjnych, ekonomicznych, systemowych i technologicznych. Poza sesjami referatowymi zorganizowane zostaną warsztaty pt.: • Geoportale w praktyce samorządowej, • SpatiaLite – baza danych GIS dla każdego,• Oracle Database Express Edition – ukierunkowanie na profesjonalną bazę danych przestrzennych.

Oprócz tego w czasie konferencji polskie ośrodki zajmujące się geoinformacją zaprezentują swój dorobek.

Źródło: PTIP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS