Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-13| Mapy, Teledetekcja, Imprezy

Szkoła Eksploatacji Podziemnej zaprasza

W dniach 20-24 lutego w krakowskim Hotelu Qubus odbędą się obrady XXI Szkoły Eksploatacji Podziemnej, podczas której omawiane będą wszelkie aspekty związane z eksploatacją podziemnych złóż kopalin oraz zjawiskami im towarzyszącymi. Na 22 lutego zaplanowano sesję dotyczącą geomatyki górniczej.


Szkoła Eksploatacji Podziemnej zaprasza
W tym roku sesja organizowana jest już po raz trzeci, zawsze przy współpracy z Komisją Geomatyki Górniczej PTIP AGH. W ramach 1. części planowane są wystąpienia związane z tematem przewodnim tegorocznej sesji „Nowe Technologie Pomiarowe” – skanowanie laserowe (lotnicze i naziemne) oraz interferometria radarowa (satelitarna i naziemna). W ramach 2. części sesji planowane jest wystąpienie dr hab. Janusza Michalaka dotyczące możliwości wykorzystania geomatyki w obszarze zarządzania wydobyciem surowców mineralnych. Członkowie Komisji GG zaprezentują praktyczne wyniki wykorzystania usługi Web Map Service w górnictwie. Nie zabraknie referatów prezentujących najnowsze wdrożenia oprogramowania w zakładach górniczych, w tym roku czeka nas premierowy pokaz aplikacji „MapMineGeo” wdrażanej do obsługi map w Katowickim Holdingu Węglowym. Natomiast podczas 3. części sesji będzie okazja do zapoznania się z zastosowaniem nowoczesnych technologii satelitarnych GNSS do wyznaczania deformacji powierzchni terenów górniczych oraz obiektów budowlanych.

Artur Krawczyk


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS