Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-07| Mapy, Firma, Prawo

Zielone światło dla Street View w Czechach

Po dwuletniej przerwie firma Google będzie mogła kontynuować fotografowanie miast naszych południowych sąsiadów.


Zielone światło dla Street View w Czechach <br />
fot. Street View, historyczne centrum Pragi
fot. Street View, historyczne centrum Pragi

Samochody Google’a wyjechały na ulice Pragi w 2009 roku. Jednak czeski urząd ochrony danych osobowych (ÚOOÚ) decyzjami z grudnia 2009 r. oraz z września 2010 r. zabronił korporacji wykonywania zdjęć panoramicznych kraju, argumentując iż usługa ta „w nieproporcjonalny sposób narusza prywatność obywateli”. Google musiał usunąć z serwisu wykonane panoramy.

Urząd postawił korporacji warunki, na które ta przystała. Chodzi m.in. o • wykonywanie zdjęć bliżej poziomu gruntu (aby widać było mniej szczegółów prywatnych posiadłości), • zamazywanie tablic rejestracyjnych samochodów, • informowanie lokalnych władz o planach fotografowania ich obszarze, • usuwanie samochodów i nieruchomości na prośbę ich właścicieli.

Teraz Google będzie mógł opublikować wykonane przed zakazem panoramy czeskich zabytków wpisanych na listę UNESCO. Samochody będą ponadto wykonywać fotografie w wielu miastach, np. Karlowych Warach, a także dotychczas nieobjętych tą usługą rejonach Pragi, Brna i Pilzna.

BS


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS