Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-03| Geodezja, Firma, Prawo, Instytucje

Opłaty do Rzecznika Praw Obywatelskich

Geodezyjna Izba Gospodarcza złożyła 31 stycznia br. u Rzecznika Praw Obywatelskich – prof. Ireny Lipowicz wniosek o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego w celu zbadania zgodności:


Opłaty do Rzecznika Praw Obywatelskich
1/ art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z art. 92 ust. 1 Konstytucji RP oraz rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji (Dz. U. z dnia 9 marca 2004 roku) z art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b w zw. z art.40 ust. 3b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, w brzmieniu obowiązującym przed dniem 7 czerwca 2010 r., a w konsekwencji z art. 92 ust. 1 Konstytucji RP;

2/ art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z art. 92 ust. 1 Konstytucji RP oraz rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie wysokości opłat… (Dz. U. z dnia 9 marca 2004 roku) z art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b w zw. z art. 40 ust. 3c ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, a w konsekwencji art. 92 ust. 1 Konstytucji RP;

3/ art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z art. 92 ust. 1 Konstytucji RP oraz rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie wysokości opłat… (Dz. U. z dnia 9 marca 2004 roku) z art. 2 Konstytucji RP;

4/ art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz przepisów rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie wysokości opłat… (Dz. U. z dnia 9 marca 2004 roku) z art. 216 ust. 1 Konstytucji RP;

5/ art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz przepisów rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie wysokości opłat… (Dz. U. z dnia 9 marca 2004 roku) z art. 84 w zw. z art. 217 Konstytucji RP.

Podobne wystąpienie Geodezyjna Izba Gospodarcza skierowała również do pierwszego prezesa Sądu Najwyższego sędziego Stanisława Dąbrowskiego.

Oba wnioski spowodowaane są postulatami zgłaszanymi przez członków izby i dotyczą nieprawidłowości w funkcjonowaniu służby geodezyjnej, niskiej jakości prawa oraz dowolnej interpretacji przepisów ze strony organów administracji państwowej i samorządowej.

Źródło: GIG


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS