Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-01| Teledetekcja, Firma, Imprezy

Piękno chmury punktów

Podczas zeszłotygodniowego międzynarodowego forum lidarowego (Denver, 23-25 stycznia) rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą wizualizację chmury punktów ze skanowania laserowego.


Piękno chmury punktów

Plebiscyt „LiDAR as Art” zorganizowała amerykańska firma GeoDigital International. Za najlepszą pracę uznano wizualizację pt. „Lighting up the Night” (fot. obok), którą opracował Sergio Aguayo ze spółki Merrick and Co. Na drugiej pozycji uplasowała się praca My-Liuh Trouong z firmy Riegl USA zatytułowana „Milwaukee Museum of Art”. Trzecie miejsce z pracą pt. „Floating LiDAR Cities” zajął Phillippe Chantigny ze spółki GeoDigital. Zwycięscy otrzymali nagrody pieniężne, które będą mogli przeznaczyć na wybrany cel charytatywny.

Organizator konkursu zapowiada już jego kolejne edycje, które mają się odbywać przy okazji większych imprez poświęconych skanowaniu laserowemu. Najbliższą zaplanowano na doroczny zjazd Amerykańskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji (Sacramento, 19-23 marca).

Zobacz prace wszystkich finalistów

Źródło: GeoDigital, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS