Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-30| GIS

Wrocławskie kanały w sieci

Dzięki nowemu modułowi w geoportalu Wrocławia mieszkańcy tego miasta mogą sprawdzić, gdzie doszło do awarii sieci wodociągowej, jakie budynki dotknęła oraz gdzie w takim przypadku zdobyć wodę pitną.


Wrocławskie kanały w sieci
W module „Mapy sieci wodno-kanalizacyjnej” można nie tylko przeglądać dane o infrastrukturze (wodociągowej, ściekowej, deszczowej), ale również sprawdzić, gdzie wystąpiły awarie sieci, które budynki tymczasowo pozbawione są dostępu do wody oraz gdzie znajdują się cysterny i hydranty z wodą pitną. Na mapy naniesiono ponadto dane o monitoringu jakości wód oraz zbiornikach bezodpływowych (szambach) i związanej z nią infrastrukturze.

Te same warstwy można przeglądać również w geoportalu MPWiK. Serwis ten składa się z następujących modułów:
• mapa branżowa,
• serwis materiałów poniemieckich,
• mapa zbiorników bezodpływowych,
• serwis jakości wody,
• serwis jakości ścieków,
• mapa prezentująca miejsca awarii,
• mapa prezentująca obszary wyłączeń.

Opracowanie zarówno serwisu, jak i zasilających go danych zrealizowano w ramach projektu pn. „Budowa Systemu Zarządzania Infrastrukturą Techniczną (GIS) MPWiK Wrocław wraz z inwentaryzacją i modelowaniem hydraulicznym sieci wodociągowej i kanalizacyjnej”. Wartość przedsięwzięcia wyniosła blisko 5 mln zł netto, z czego 70% pokryła Unia Europejska. Prace zrealizowała firma Winuel, obecnie część Sygnity.

Źródło: SIP Wrocławia, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS