Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-14| Teledetekcja, Przetargi

Jedna oferta na ortofoto Wrocławia

Wrocławscy urzędnicy rozstrzygnęli właśnie przetarg na dostawę ortofotomapy Wrocławia. Przy okazji tłumaczą, dlaczego zdecydowali się na zakup danych „z półki”, co wzbudziło liczne komentarze na Geoforum.pl.


Jedna oferta na ortofoto Wrocławia <br />
fot. ortofotomapa Wrocławia 2009
fot. ortofotomapa Wrocławia 2009

Jak wyjaśnia Piotr Gomułkiewicz z Działu Systemów Informacji Przestrzennej UM Wrocławia, pierwotnie w budżecie na rok 2011 zakup ortofotomapy w ogóle nie został przewidziany. Powodem był brak pieniędzy oraz sygnały o możliwości bezpłatnego jej pozyskania z programu ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami).

Niestety, ortofotomapa z ISOK okazała się niedostępna przed kluczowymi dla miasta wydarzeniami, czyli Euro 2012. Liczne potrzeby jednostek gminy stworzyły jednak szansę na uzbieranie w IV kwartale br. pieniędzy wystarczających do wspólnego zakupu ortofotomapy miasta. Przy czym wrocławskich urzędników interesowały tylko dane uwzględniające ukończone, najważniejsze inwestycje miasta, np. obwodnicę autostradową czy nowy stadion (a więc co najmniej z lata 2011 r.).

Piotr Gomułkiwiecz podkreśla także, że wspólne finansowanie oraz dzielenie licencji na tegoroczną ortofotomapę przez gminę i MPWiK SA zaowocowało ceną niższą niż sumy wydatków na ortofotomapy z roku 2009. Wartość umowy podpisanej właśnie z firmą MGGP Aero (jednym oferentem) wynosi bowiem 135 177 zł. Jak dodaje Gomułkiewicz, wkrótce ortofotomapa zostanie opublikowania w miejskim geoportalu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS