wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-06| GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi

Ortofotomapa Wrocławia w dwa dni

Urząd Miejski Wrocławia zamawia w trybie przetargu nieograniczonego wykonanie ortofotomapy miasta. Termin składania ofert mija 13 grudnia.


Ortofotomapa Wrocławia w dwa dni <br />
fot. ortofotomapa Wrocławia 2009
fot. ortofotomapa Wrocławia 2009

Cyfrowa ortofotomapa w kompozycji barwnej RGB i o rozdzielczości terenowej nie większej niż 10 cm ma być sporządzona w układzie 2000 ze zdjęć wykonanych pomiędzy 15 sierpnia a 15 października br. Na realizację zamówienia wykonawca będzie miał dwa dni.

Źródło: UM Wrocławia


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do J23 To grad spadł? Coś już wiesz?
odpowiedz zgłoś
do Jack Po piate: czy prawo zamowien publicznych nie zostalo zlamane lub co najmniej mocno ograniczono konkurencje. Ten przetarg to fikcja w majestacie prawa (bezprawia). Ale coz, taki kraj.
odpowiedz zgłoś
Patrząc niezależnie na sprawę ... Po pierwsze: jest to tylko dostawa a nie wykonanie ortofotomapy, co chyba można zrobić w 2 dni(?). Po drugie: odbiorcą nie jest SGiK. Po trzecie: Nie każda wykonana ortofotmapa jest pracą geodezyjną i musi trafić do właściwego ODGiK. Po czwarte: Z uwagi na powyższe ortofoto nie musi spełniać wymagań przepisów o zobrazowaniach. To taki sobie komentarz "z boku" ...
odpowiedz zgłoś
Ale o co chodzi... Przecież mamy już przetarg na LPIS, to taki mały Wrocław w prezencie dla odchodzącego ministra to pikuś. Pan Pikuś.
odpowiedz zgłoś
cud i tak stanie się kolejny cud
odpowiedz zgłoś
:-) a i tak karawana jedzie dalej
odpowiedz zgłoś
prowokacja Podejrzewam, że jest to prowokacja (13 grudzień) i to pod okiem najbardziej czujnej Prokuratury w Polsce. Ale z drugiej strony Kto podskoczy urzędnikowi? Idą przecież święta, każdy chce spokoju i aby spadł śnieg a nie grad.
odpowiedz zgłoś
a może to jest supermarketyzacja wszystkich dziedzin życia? np. jemy szybko, smacznie, ładnie, tanio i gdzie chcemy. Do geodety: czy wiesz, że bananowce wkrótce wyginą i nie będzie bananów?
odpowiedz zgłoś
Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Żyjemy w republice bananowej. Smutne to dość. Choć mam nadzieje, że ktoś wyciągnie z tej sprawy konsekwencje.
odpowiedz zgłoś
co się czepiacie? A tak w ogóle to co się czepiamy? Jeżeli przetarg dojdzie do skutku, to Wrocław dostanie niezłą ortofotomapę, a jakaś firma na tym trochę zarobi. W końcu nam wszystkim o to chodzi.
odpowiedz zgłoś
co się czepiacie? Z SIWZ: Termin wykonania oferowanych zdjęć między 15 sierpnia, a 15 października 2011 roku. Czyli żeby wygrać przetarg trzeba było go było antycypować i zrobić zdjęcia. Jeszcze jedna rzecz: - Sprawdziłem i wygląda na to, że CODGiK na razie nie przyjął żadnych zdjęć z 2011 na obszarze Wrocławia. To nie będzie problemem dla Zamawiającego? Ciekawe też, czy ktoś pamięta, że właśnie wchodzi w życie nowe rozporządzenie o zobrazowaniach?
odpowiedz zgłoś
można w innych krajach kupować takie produkty a wide range of processed data off the shelf and ready-to-use for immediate delivery / Innovative processing and high capacity of production to extract geo-information from satellite and aerial imagery
odpowiedz zgłoś
Wstyd Drodzy Urzędnicy. Jak Wam nie wstyd? To jawny przekręt!!! Śmierdzi korupcją!!! Nie ma możliwości wykonania takiej usługi w dwa dni!!! Nie boicie się o swoje stołki? O swoje rodziny? Cóż, CBA będzie tu miała co robić. Będą chłopaki mogli błysnąć przed kamerami skutecznością działania.
odpowiedz zgłoś
przetarg nieograniczony... dobre :)
odpowiedz zgłoś
@ kto robił zdjęcia? Zapewne też będzie wykonywał ortofotomapę...
odpowiedz zgłoś
15 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS